Zdroj foto: pixabay

Obecně se dá říct, že muži prostě milují auta. Zábavou je nejen jízda v nich, ale mnozí si nedokážou představit lepší zábavu, než se o auto starat a pracovat na něm. Není proto divu, že je tak velký zájem o veterány. Snad každý má už od malička vysněný vůz, který by chtěl jednou mít ve své vlastní garáži. Takový správně koupený veterán je investice a pro mnohé splněný sen. Pojďme se teď podívat na tři nejčastější kousky, které obdivujeme.

Ford Mustang

Snad každému bylo okamžitě jasné, že na tomto seznamu nesmí za žádnou cenu chybět Ford Mustang. Tato legenda amerických muscle-cars se vyrábí v nových verzích i v dnešních dnech. Historické kousky ale mají vše z toho, co by správný Mustang měl mít a tito veteráni na prodej v pěkném stavu jsou cenným zbožím. Vzpomenout můžeme agresivní vzhled, burácivý osmiválec a naprosté sebevědomí na cestě. Je natolik známý, že se za ním na ulici otočí i člověk, který se o auta nezajímá.

Pontiac GTO

Pontiac GTO vznikl v prostředí okruhových závodů a dragsterů. Tomu odpovídá sportovní vzhled a notná dávka výkonu, která je Pontiacu poskytována objemnou V8. Osmiválec přece nesmí u žádného amerického historického vozu chybět. Management automobilky Pontiac dal přednost výkonné verzi silničního modelu před super-výkonným dragsterem, díky čemuž se zrodil jeden z nejslavnějších vozů americké automobilové historie.

Škoda 110 R

Je ideální možností pro fanoušky českých vozů. “České Porsche z východu” se nesmazatelně zapsalo do historie díky svému vzhledu a také díky závodním výsledkům. Jeho hlavní charakteristické znaky jsou motor umístěný za zadní nápravou, aerodynamický tvar a nízká hmotnost. Už tedy nejspíš chápete přirovnávání k vozu Porsche 911. Pod kapotou se nacházel motor o objemu 1,1 litru s výkonem 62 koní, přičemž maximální rychlost byla 140 km/h.

——————-Komerční článek——————-

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments