blank

Každý, kdo byl v rizikovém kontaktu s osobou pozitivně testovanou na covid-19 musí strávit více než týden v domácí karanténě. Stalo se to i vám a máte obavy, že dočasné odloučení od světa nepřečkáte bez úhony na svém duševním zdraví? Tak horké to nebude. Byť nejde o příjemnou povinnost, nabízí se nespočet způsobů, jak si karanténu zpříjemnit. O ty nejzábavnější se s vámi podělíme.

1. Ponořte se do počítačových her

Pokud někdy se se slzou v oku vzpomínáte na mládí, které jste mimo jiné trávili i ve virtuálních světech strhujících počítačových her, nyní máte jedinečnou šanci se do nich vrátit. Oprašte svou herní konzoli (nebo si urychleně objednejte novou) a zahrajte si tituly jako GTA V, Zaklínač PS4, trilogii Mafia, Gran Turismo nebo třeba Minecraft PS4. K tomu, abyste se jimi dostatečně nasytili, vám nebude stačit ani těch 10 dní.

2. Sjíždějte seriály na Netflixu

V televizi prý nic moc nedávají… No jasně, ale už jste se někdy podívali na nabídku seriálů amerického poskytovatele Netflix? Ačkoliv se pro jednotlivé státy mírně liší, průměrně obsahuje 4,5 – 6,5 tisíc audiovizuálních děl. V roce 2020 si službu předplatilo odhadem až 300 tisíc lidí, což potvrzuje, že má hodně co nabídnout. A kdybyste si přeci jen nevybrali, stále jsou zde konkurenti jako Apple TV+, HBO Go (brzy HBO Max) nebo Amazon Prime.

blank

3. Vzdělávejte se

Vzdělávání v době, kterou byste mohli využít k lenošení – zní to hrozně, že? Jenomže deset dní je dost na to, abyste přečetli minimálně jednu knihu. Využijte čas k seberozvoji a udělejte něco, co jste chtěli udělat už dávno, ale odkládali to pro nedostatek času. Budete se cítit mnohem lépe, než kdybyste celou dobu prokrastinovali. Opravdu!

4. Začněte cvičit jógu

Proč právě jógu? Protože si při ní protáhnete tělo a uvolníte mysl. Ale skutečně se dá cvičit doma, bez dohledu zkušeného instruktora? Odpověď zní ano – a dokonce vás to bude velmi bavit. Na internetu najdete spoustu zdařilých online kurzů, které vám základy (i pokročilé techniky) osvětlí stejně dobře, jako kdybyste navštěvovali klasické lekce.

—————Komerční článek—————–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − 11 =