Britský tenista Andy Murray oznámil, že letos plánuje pověsit svou profesionální kariéru na hřebík. Bývalá světová jednička doufá, že své úspěšné sportovní působení bude moci zakončit na turnaji ve Wimbledonu, kde získal dva tituly.

Potíže s kyčlemi

Důvodem jeho předčasného odchodu jsou přetrvávající bolesti kyčlí, které ho již nějakou dobu trápí. I kvůli tomu má obavy, zda do Wimbledonu vůbec vydrží hrát. Reálnou variantou totiž je, že bude muset kvůli zdraví skončit ještě dříve. Wimbledon se letos uskuteční v červenci, což znamená, že by tenista musel bolesti přestát ještě alespoň půl roku.

Jednatřicetiletý grandslamový šampion podstoupil náročnou operaci kyčle loni v lednu. Po dlouhé rekonvalescenci nastoupil v červnu opět na kurty, ale od té doby odehrál jen 14 zápasů. Sezónu předčasně ukončil už v září a od té doby se intenzivně věnoval rehabilitaci. I přes velké úsilí lékařů i masérů však rehabilitace neměla příliš velký úspěch a jeho stav se stále nelepší.

Bolest jako každodenní společník

„Není to dobré, trápím se už dlouho. Přes 20 měsíců žiju s ustavičnou bolestí. Snažil jsem se udělat maximum, aby kyčel byla lepší, ale nepomohlo to,“ řekl na tiskové konferenci dvojnásobný olympijský vítěz. Sám přiznává, že tenis hrát může, ale ani zdaleka ne na takové úrovni jako v letech 2013 – 2016. Chce tedy odejít v nejlepším, aby si ho fanoušci pamatovali jako vítěze, ne jako bolestí zničeného sportovce.

Po ukončení kariéry zvažuje podstoupení další, o mnoho radikálnější operace. „Někteří sportovci takovou operaci podstoupili a poté se opět vrátili mezi elitu. Ale nic takového nelze zaručit. Pokud bych na operaci šel, pak hlavně kvůli lepší kvalitě svého dalšího života,“ uvedl Murray. Nezbývá tedy než doufat, že bolesti umožní slavnému tenistovi rozloučit se tak, jak si přeje. Na domácím stadionu ve Wimbledonu.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments