Operační systém Windows – Není to nic neobvyklého. Když si pořídíte jakékoliv zařízení s předinstalovaným operačním systémem, musíte si zároveň zvyknout na to, že obsahuje mnoho balastu. Tedy předinstalovaných aplikací. Jelikož se výtky objevovaly stále častěji, začíná se vycházet vstříc uživatelům.

U mnoha telefonů je možné získat takzvaný čistý Android. Možnosti eliminace nepotřebných věcí se objevují i u počítačů. Konkrétně u operačního systému Windows 10. Zde se už v minulosti objevily alespoň možnosti odepnutí z hlavního panelu. Program sice zůstal, ale nebyl vidět.

Aplikací je mnoho

Když si nainstalujete Windows 10 a rozkliknete si samotnou nabídku, tak vás doslova pohltí dostupná nabídka aplikací. Některé jsou přímo od Microsoftu, jiné jsou od partnerů, další jsou reklamní a poslední směřují na Microsoft Store. Poradit si s nimi a svém počítači je poměrně těžké. Některé odinstalovat jdou, ale některé nikoliv.

Nov verze přinese možnosti odebrání

Dobrá zpráva přece jenom přichází. V nové verzi Microsoft Windows 10, konkrétně tedy v nejnovějším Insider buildu budou možnosti výrazně zajímavější. A to s ohledem na možnost odebrat si ty programy, které nebudete jako uživatelé potřebovat. A výčet je celkem zajímavý, jelikož mluvíme o programech, jako je 3D Viewer, Hudba Groove, Kalendář, ale dále třeba i Sticky Notes, Výstřižek a skica, nebo aplikaci Hlasový záznam. A ani tím nekončíme, jelikož odinstalovat bude možné dokonce i trojici těch, které lze označit jako nezbytné pro většinu uživatelů. Je to:

  • Pošta
  • Malování 3D
  • Kalkulačka

Co když se unáhlíte?

Žádný problém. Pokud smažete nějakou aplikaci, kterou budete chtít v budoucnu využít, není její opětovné nainstalování žádný problém. Reinstalace operačního systému rozhodně nebude nutná, jelikož budete mít k dispozici Windows Store. Zde si daný program najdete a opět nainstalujete. Samozřejmostí je, že to bude zcela zdarma.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments