Apple pay – V tomto mají uživatelé operačního systému Android poměrně velký náskok. Mluvíme o možnosti zvané Google Pay (dříve Android Pay), díky které je možné bezkontaktně platit pomocí mobilního telefonu, který podporuje NFC. Uživatelé operačního systému iOS jsou v tomto značně nevýhodě, jelikož Apple si dává v rámci České republiky načas.

Apple Pay funguje už od roku 2014

Pokud se máme podívat do minulosti, je třeba říci, že Apple Pay funguje už od roku 2014. A od té doby je stupně rozšiřován do dalších a dalších zemí. Už od tohoto roku mnoho lidí netrpělivě čeká na to, až se služba oficiálně dostane do České republiky. A podle posledních zpráv to vypadá, že její spuštění už je pravděpodobně na spadnutí.

Banky se připravují

Důvodem, proč se spekuluje o tom, že by mělo dojít ke spuštění poměrně rychle, je fakt, že se na danou možnost již připravují tuzemské banky. U nich musíme říci, že s nástupem Android Pay přece jenom zaspali a danou možnost v samotném počátku podporovalo jenom několik bank. Ostatní začaly službu poskytovat až později. Nyní to vypadá, že to jsou právě ony, kdo již chce být plnohodnotně připraven.

To že se připravují je spojeno také s faktem, že už musí vědět na co. To znamená, že by měly mít k dispozici potřebné informace, které se vztahují právě k realizaci a také k bezpečnosti plateb v rámci České republiky.

Mobilem i hodinkami

V čem je daná forma placení unikátní? V tom, že bude možné po spárování a nahrání karty platit jednoduše mobilním telefonem iPhone. Stejně tak by neměl být problémem zaplatit ani pomocí hodinek iWatch. K tomu všemu by se měla objevit také možnost posílání plateb v rámci kontaktů iMessage.

Vše je tedy velmi lákavé, banky se pomalu ale jistě připravují a tak už záleží jenom na jednom článku. A to na nejdůležitějším, kterým je společnost Apple. Doufejme, že službu v ČR skutečně spustí co nejdříve.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments