Je to sice trochu s podivem, vzhledem k nákladům kolem, ale občas se utnou i mistři designéři v automobilovém odvětví. I když auto má splňovat především bezpečnostní, či výkonnostní parametry, hezký vzhled je vždycky plus. Tady je Top 10 ošklivých automobilů podle Top Car Magazínu.

Výkonná ošklivka Covini

Za dlouhá léta vyspělého motorismu sjelo z výrobních linek ledacos. Mezi neošklivější auto se řadí sportovně vyhlížející šestikolové monstrum Covini C6W, které nezachránilo ani stádo 400 koní pod kapotou. Dvě přídavná kola měla sloužit k lepšímu brždění.

Marcos Mantis

Britský výrobce Marcos se specializoval na sportovní auta a dá se říct, že ošklivé byly asi všechny. Nicméně modelem Mantis to zazdil úplně, z dílny vyjelo jen jedno.

Troll Sportcoupé

Norská firma Troll Plastick & Bilindustri se pokusila postavit auto ze skelných vláken, která jsou velice lehká a odolná vůči korozi. Inženýrský aspekt tohoto projektu byl mnohem dál, než jeho designerské provedení. Bohužel.

Stutz Blackhawk

Tahle krabice dlouhá téměř 6 metrů byla předraženou láskou Elvise. Co proběhlo myslí tvůrců, když auto stavěli, to se už nikdo nedozví.

Fiat Multipla

Ošklivé víceoké široké cosi, bez tvaru a ducha, co sjelo v roce 1998 z linky italského výrobce s přesahem do současnosti.

Brubaker Box

Tohle auto nelze nazvat jinak než zákop na kolečkách. Takže jeho funkcionalita je stejně k ničemu jako jeho design. Jeho osud byl lehce předvídatelný.

Reliant Robin

Vůz, který vypadá jako kříženec mezi autem, lodí a motocyklem. To nemohlo vypadat nikdy dobře. Jeho jízdní vlastnosti taky motoristickou veřejnost nenadchli.

2010 Veritas RS III

Velký comeback výrobce Vermont AG na sebe vzal vskutku monstrózní podobu. Výsledná podoba sporťáku by se mohla ucházet o hlavní roli v hororové story.

Citroen Ami

Auto, které bylo těžkým přešlapem vůči francouzské eleganci. Nadměrné světlomety a podivný tvar těla nazývaný „notchback“ úspěch nepotkal.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments