blank

Pojem barber se v naši zemi objevil jenom nedávno, i když povolání jako takové je hodně starým povoláním. Byli časy, kdy se muži sami doma neholili vůbec a plně užívali výhod tohoto řemesla. Bylo to poctivé holení kovovou břitvou.

Myšlenka barberství nebo jinak holičství je ve své podstatě myšlená jako služba, která je poskytována výlučně mužem a výlučně muži. Jakkoliv dvousmyslně to může znít, je to čistě mužská záležitost. Jak zvyknou říkat někteří profesionální barbeři, břitva nepatří do ženských rukou. I když při dnešní míře emancipace se člověk potká s lecčím a v barbershopech neboli holičstvích už nejednou natrefíte i na ženu holičku.

Říkáte si, že nevidíte žádný zásadní rozdíl v tom, co nabízí jeden nebo druhý. Ten nejzásadnější však spočívá v tom pocitu, který ve vás jedno i druhé zanechá. V případě obou řemesel může být práce provedena nanejvýš profesionálně, ale z každého ze salónů se odchází jak jinak. Z obou teda dveřmi, ale to co si se sebou odnesete v hlavě a často i na hlavě je naprosto odlišné.blank

Jaký je teda rozdíl

Kadeřník vás ostříhá, obarví, případně vám může nabídnout masáž hlavy. V porovnání s holičem jeho klientelu tvoří jak muži, tak i ženy. Prostředí kadeřnických salónů působí převážně zženštilým dojmem, jelikož musí zapůsobit i na něžnější pohlaví.

Barber neboli holič je člověk, který vás ostříhá, oholí tradičně břitvou, udělá vám masáž tváře nebo zábal jak tváře, tak třeba rukou, a to v čistě mužském prostředí, kde si můžete dát třeba kafe, co je sice standardní i v kadeřnických salónech, nebo nějaký ten koňaček a doutník a pokecat při tom o autech, ženách bez toho, abyste byl souzen přítomností případného ženského publika, jak tomu běžně bývá v kadeřnictvích. Dá se říci, že odtud se vychází mužněji.

Loajalita

Jestli už je vaší preferencí jedno nebo druhé, faktem je, že je docela těžké najít jak dobrého kadeřníka, tak i barbera a když už najdete takového, který už i beze slov umí odhadnout, „co to dneska bude“, držte se jej. Odměnou za loajalitu vám pak bude bezchybný sestřih a třeba i dobrý pokec.

Více článků najdete na chlapsky.cz

Předchozí článekTetování jako módní doplněk. Jak na něj?
Další článekMuži z České republiky mají v módě mezery
blank
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − 13 =