blank
Zdroj obrázku: Tuzemka / Shutterstock.com

Každý touží mít krásné a bílé zuby. Bohužel pro většinu z nás jsou nedosažitelné. Pigmentaci totiž způsobují nejen geneticky dané faktory, ale také konzumace některých jídel či nápojů. Naštěstí dnes bělení zubů nemusí být takový problém. Stačí jen znát účinné metody, které vám navrátí bílý chrup a sebevědomí.

Začněte od prevence

Základem by samozřejmě měla být pravidelná ústní hygiena, ale také omezení pití sladkých nápojů, kávy, černého čaje nebo červeného vína. Určitě byste se také měli vyvarovat kouření a v neposlední řadě vyzkoušet některé z mnoha metod bělení zubů.

Zkuste domácí sady na bělení

Je jasné, že obyčejný kartáček a pasta vám stačit nebudou. Můžete si však snadno v lékárně pořídit volně dostupné sady na domácí bělení zubů, které obsahují speciální gely a aplikátory. Může se jednat o různé pásky, gely nebo pasty. Celková péče vám ale zabere jen pár minut a asi za 14 dní můžete vidět první výsledky.

Zkuste peroxid vodíku

Vyplatí se pořídit si ústní vodu, která obsahuje peroxid vodíku. Pokud si jí budete dvakrát denně vyplachovat ústa, dosáhnete zároveň čistého i bílého chrupu. Ujistěte se ale, že používáte roztok 1,5% nebo 3%, abyste se vyhnuli vedlejším účinkům. Je možné použít také peroxid vodíku smíchaný s jedlou sodou, aby se vytvořila zubní pasta. Tu pak používejte klasicky při čištění zubů ráno a večer. Peroxid vodíku může vyvolávat mírné podráždění zubů a dásní. V případě, že zaznamenáte tyto problémy, ujistěte se, že vám dásně nekrvácí ani neotékají. V opačném případě okamžitě přerušte bělení a kontaktujte svého zubaře.

Odborné bělení zaručuje maximální výsledek a bezpečnost

Podstoupit bělení zubů můžete přímo v ordinaci zubaře nebo dentálního hygienisty. Je to nejefektivnější cesta k bílému chrupu, protože odborníci používají bělicí gely, které jsou koncentrovanější. Zároveň ale mohou vyvolávat větší citlivost zubu během i po zákroku.

———-Komerční článek———–

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − eight =