V dnešním digitálním světě je čím dál náročnější uniknout technologiím. Pronásledují nás všude, kam se hneme. Mnozí z nás jsme beznadějně závislí na svých chytrých telefonech a ani si to neuvědomujeme, natož abychom si to přiznali. Průzkumy ale neúprosně varují. Je totiž prokázáno, že se obrazovky svého telefonu dotkneme v průměru až 2600 krát v průběhu dne.

Příliš času stráveného nad obrazovkami

To všechno, co si denně prohlížíme, vůbec neprospívá našemu mentálnímu zdraví, produktivitě ani soustředění. Chytré telefony odvádějí pozornost a působí rušivě. Lákají nás přerušit aktivitu, kterou zrovna děláme a co i jen na malou chvíli se podívat, co je nového na Facebooku, Massengeru, Instagramu… Příliš času stráveného nad obrazovkou rovněž způsobuje celou řadu fyzických a psychických problémů včetně zhoršené kvality zraku, nespavosti nebo srdečně cévních potíží z důvodu nedostatku pohybu. A co hůř, čím víc času strávíme s technologiemi, přímo úměrně tomu strávíme i víc času zavřeni doma. Už tak musíme celé dny sedět v kancelářích, pak přijdeme domů a sedíme ještě nad obrazovkami tabletů, mobilů, notebooků, televizí.

Přestávka od technologií

Z času na čas je dobré dát si od všech těch technologií oddech. Klidně tomu říkejte třeba digitální detoxikace. To ale neznamená, že se svých televizí, telefonů, tabletů nebo notebooků vzdáváte už napořád a začnete žít jako poustevník někde v dřevěné chalupě v lese. Stačí třeba jen na jeden den v týdnu vypnout všechna ta rozptylující technická udělátka a naplno procítit život. Digitální detoxikace je skvělá příležitost zajít ven a užívat si volnost bez zbytečných rušivých elementů. Trávení času v přírodě má blahodárný účinek pro vaše tělo i mysl. Pobyt na čerstvém vzduchu zlepšuje kvalitu spánku, posílí váš imunitní systém, snižuje jak krevní tlak, tak i stres, dobíjí tělo energií, zlepšuje náladu i kreativitu, zlepšuje paměť i pozornost.

Tohle všechno a ještě víc tím můžete získat. Nabízí se tady celá plejáda benefitů výměnou za „digitální klid“. Vyzkoušejte jaké je to osvobozující a třeba vás překvapí zjištění, že najednou vám začne být fuk, co se děje v životech vašich 452 přátel na Facebooku a také zjistíte, že proběhnout se lze i bez toho, abyste si udělali několik selfie.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Předchozí článekNafta nebo benzín?
Další článekChcete podnikat, ale nevíte jak na to? Poradíme vám.
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments