blank
Zdroj foto: visualhunt.com

Skateboarding je jeden z nejoblíbenějších sportů mladé generace. Vidět to můžeme především na tom příkladu, že se dnes stále více mladých lidí shromažďují ve skateparcích, kde nejen zkouší nové triky, ale vytvářejí velkou společnou komunitu. Pro tyto lidi je skateboarding životní styl.

A ať už jezdí na skatu muž nebo žena, je třeba mít vhodnou obuv. Nekvalitní obuv totiž může způsobit i potíže s páteří, vyloučit nelze ani nemoci chodidel. Pokud si vyberete kvalitní skate obuv, tak předejde polámaným nehtům, mozolům, otlakům nebo také bolestem pat. Jenže jak skate boty vybrat?

blank
Zdroj foto: visualhunt.com

Jakou značku?

Jelikož je tento sport velice populární, tak najdeme na trhu nespočet značek, které se zaměřují na výrobu a následný prodej skate obuvi. Jak to tak ale bývá, tak čím více možností, tím těžší rozhodování při výběru a vlastně v tom, co je a co není kvalita. Abyste nesáhli po nekvalitě samotné, přinášíme tipy, díky nimž si kvalitní skate boty vyberete snadno a rychle. Pokud se rovnou zaměříme na konkrétní značky, tak spolehnout se můžete na Fallen, Footprint či Straye.

Podrážka hraje podstatnou roli

Při výběru se zaměřte zejména na materiál, z jakého je obuv vyrobena, a na samotnou podrážku. To jsou dvě kritéria, která nepodceňujte a na která se musí při výběru myslet. Materiál prozradí, jak dlouho obuv vydrží či jak se budou udržovat. Podrážka by měla být odolná proti otěru. Dívejte se také na povrchovou a vnitřní úpravu bot. Pokud zvažujete koženkové boty či plast, uvědomte si, že jsou sice nepromokavé, ale také jsou neprodyšné. Vše má své pro i proti, informujte se.

Doporučujeme také zjistit si, jak byly boty vyráběny. Boty se často lepí, lepená obuv se ale brzy propotí a trpí promáčením. Pokud jsou boty vyráběny lisováním nebo odléváním, jedná se o ideální obuv pro sport.

Kvalita se do budoucna vyplatí

Za kvalitu se zkrátka platí, to je dávno dané. Tudíž naše doporučení zní – na cenu se nedívejte, ale zároveň za vyšší sumu požadujte kvalitní materiál obuvi a podrážky. Zároveň sledujte i to, jakou obuv nosí přední čeští, ale klidně i světoví skateboardisté. Ti vědí, jak by měly takové perfektní skate boty vypadat.

——————–Komerční článek—————-

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + twelve =