blank

Chytrá domácnost – I když je pojem internet věcí stále celkem nový, neznamená to, že by toto technologické odvětví nešlo kupředu mílovými kroky. Jak si dané označení nejlépe charakterizovat? Jako propojení běžných věcí v domácnosti a internetu. Z toho je následně odvozen pojem chytrá domácnost. Ta se pomalu ale jistě stává standardem. Co už dnes není nic výjimečného?

Osvětlení

Přijít k vypínači, stisknout tlačítko a rozsvítit. To je činnost, kterou vykonává stále méně lidí. To proto, že chytrá domácnost může nabídnout mnohem sofistikovanější obsluhu světel. Stačí mobilní telefon, aplikace a rázem není problém nejenom rozsvěcet a zhasínat, ale upravovat barvu světla či intenzitu. A to vše i z druhého koutu planety. A ano, vypínače mohou fungovat stále. Přečtěte si další tipy, jak zařídit moderní byt.

Teplota

V zimě vytápění, v létě klimatizace. I to jsou věci, které je možné jednoduše ovládat prostřednictvím mobilního telefonu. Systém lze kdykoliv zapnout i vypnout, nastavit určitou teplotu která bude udržována, stejně jako není problém časovač spouštění. To vše pro zajištění jak dokonalého klimatu, tak i perfektního komfortu. Třeba p příjezdu domů ze zaměstnání.

Spotřebiče

Že jdou ovládat pomocí aplikací dnes není nic až tak úplně nového. Lze zjistit, kdy dopere pračka, jaká je teplota v lednici, nebo zda uklízí robotický vysavač. I tady není problémem kromě monitoringu vše zapnout či vypnout, stejně jako nastavit i naprogramovat dle aktuálních potřeb. Opět stačí jenom mobil a připojení k internetu.

Zámek u dveří

Jedna z nejzajímavějších technologických novinek. Na co klíče, když může postačit odemknutí pomocí mobilního telefonu, nebo třeba odemčení mocí otisku prstu? Jedinečná možnost, jak mít dům i byt dokonale zabezpečený, eliminovat riziko ztráty klíčů a přitom se domů vždy bez problémů dostat. Navíc s možností vzdálené kontroly toho, zda je po vašem obchodu skutečně zamčeno.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen + 6 =