V době dnešních moderních technologií už snad nikoho nepřekvapí chytré telefony, hodinky, televize, domácí spotřebiče nebo automobily. Na věci běžného použití, které známe v jejich základní podobě, však stále ještě s překvapením koukáme a divíme se, co vše je možné vymyslet. Možná jste už slyšeli o inteligentních hrníčcích nebo světlech, ale jak spolehlivě ukázalo představení na veletrhu CES, inteligentní kufr stále dokáže vzbudit rozruch.

V čem spočívá jeho inteligence?

Novinka se jmenuje Rover SPEED AI Robotic Suitcase. Hlavním inteligenčním prvkem tohoto kufru je jeho samostatnost. Dokáže vás doslova následovat na každém kroku jako pejsek. Kam jdete vy, tam vás doprovází vaše chytré pojízdné zavazadlo. Nemusíte se s ním nosit ani ho tahat nebo tlačit. Při proplétání se mezi lidmi sám dává pozor, aby do nikoho nevrazil, což si mohli návštěvníci veletrhu CES 2019 sami vyzkoušet.

A jak funguje?

Použití není vůbec náročné a zcela intuitivně ho zvládne každý. Stačí si kufr připojit ke svému chytrému telefonu za pomoci Bluetooth a více se nemusíte o nic starat. Zavazadlo samo s mobilním telefonem komunikuje a díky tomu ví, kam jdete a spolehlivě vás následuje. Vzdálíte-li se od něj více než 2 metry, dává se do pohybu. Baterie kufru má kapacitu 6400 mAh a vydrží i několikadenní cestování. Začne-li mu docházet energie, upozorní na to zprávou a indikační diodou.

Výjimečně zpracovaný pomocník

Kromě všech chytrých funkcí je na kufru zajímavé i jeho provedení. S výjimečným designem, zhotovením z tvrzeného polykarbonátu značky Bayer a hliníkovým rámem se stává velmi elegantním a kvalitním společníkem na cesty. Chod koleček je navzdory pohonu za pomoci motůrku velice tichý.

Mírně nepříznivé možnosti pořízení

Jak již bylo zmíněno, jedná se o úplnou novinku představenou na veletrhu CES 2019. Prodej byl již zahájen a cenově vyjde pořízení kufru v provedení o velikosti 20 palců (zhruba 50cm) na 480 dolarů, což znamená v přepočtu něco okolo 10 500 korun. Navzdory rozumné ceně (s ohledem na funkce) je faktem, že je tento kufr k dostání pouze v USA a v Číně. O dostupnosti v Evropě zatím nejsou žádné zprávy.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments