blank

Patříte mezi ty pány, na kterých se poslední měsíce, kdy jsme byli neustále něčím omezovaní, podepsaly třeba tím, že vám narostlo bříško? Nedopnete kalhoty a chcete se zase líbit své partnerce, tak jste začali běhat, ale úspěch se zatím nedostavil? Podpořte pohyb ještě zdravou stravou. Uvidíte, že se výsledky dostaví.

Hubnutí chce trpělivost

Že jste začali běhat teprve nedávno? Pořád jste to odsouvali, protože jste neměli vhodné boty, oblečení nebo čas, pak ale nastala chvíle, kdy jste si řekli dost. Oblékli jste si sportovní oděv, obuli běžecké boty a vydali jste se běhat do parku, do fitka na pás. I když se snažíte, dlouho nevydržíte a váha stejně nejde dolů. Nevzdávejte se. Ani ta kila jste nenabrali za pár dnů, přece to nějakou dobu trvalo.

Hladovět nemá smysl

Hubnutí jde ruku v ruce nejen s pohybem, ale i způsobem stravování. Je fajn, že jste začali běhat, teď přichází na řadu úprava jídelníčku. Zapomeňte na fast foody, polotovary a každodenní návštěvu restaurace v době oběda. Že to nezvládnete? Ale ano, vy to dáte. Hubnutí totiž neznamená, že musíte hladovět, Stačí si pohlídat složení jídelníčku a pravidelný režim. Jak zhubnout?

Tip číslo jedna: Základem úspěchu je dobrý plán

Než se do toho opřete ještě s větší vervou, připravte si plán. Ujasněte si, proč vlastně chcete zhubnout, stanovte si cíl a rozplánujte ho na dílčí cíle. Budete díky nim mít přehled, uvidíte, jak na tom jste a lépe se vám bude dařit. Za každý úspěch se odměňte, buďte trpěliví.

Tip číslo dva: Jezte menší porce a častěji

Základem zdravé životosprávy je pravidelné a zdravé stravování. Mnozí z nás si navykli, že vynechají snídani. K obědu něco jen tak zobnou a večer vše doženou. Tudy cesta k vysněné postavě ale nevede. Den by měl začínat snídaní a pokračovat dopolední svačinou, obědem, odpolední svačinou a končit večeří.

Jezte menší porce, ale častěji, poslední jídlo si dejte asi 2 hodiny před tím, než si půjdete lehnout. Nebudete uléhat s těžkým žaludkem, zároveň vás ale v noci neprobudí hlad a vy se vyhnete nočním nájezdům na ledničku.

blank

 

Tip číslo tři: Hodně pijte

Pitný režim jde s hubnutím ruku v ruce, voda podpoří správné fungování metabolismu, když si dáte sklenici vody před každým jídlem, zaplníte částečně žaludek a už toho pak tolik nesníte. Pijte ale průběžně po celý den, co přes den nestihnete, to se nesnažte večer za každou cenu dohnat.

Víte, že ideální k plnění pitného režimu je čistá voda a neslazené čaje? Alkoholu a slazeným minerálkám se vyhněte.

Tip číslo čtyři: Nepodceňujte ani spánek

Spánek je přítel hubnutí. Kdo se pořádně nevyspí, ten nemůže ani hubnout. Tělo během spánku regeneruje a čerpá síly pro svoje další správné fungování.

Tip číslo pět: Hlídejte si složení vaší stravy

Naše strava by měla obsahovat tři hlavní makroživiny, a to sacharidy, proteiny a tuky, to vše ve správném poměru. Realita je taková, že přijímáme mnohem víc sacharidů, než bychom měli, a ani si to neuvědomujeme. Zamyslete se nad tím, co jíte, zajímejte se o složení potravin. Zařaďte na jídelníček dostatek zeleniny, sacharidy minimalizujte a nahraďte je proteiny a tuky.

———-Komerční článek———-

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − 7 =