Zima je tady. Období, které milují vyznavači zimních sportů, a které nesnášejí motoristé. O tom, že byste na svém voze měli mít zimní pneu, to jistě velmi dobře víte. Jsou ale i další věci, které vám pomohou zimu bez problémů přežít. Jde o několik doplňků, kterými je vhodné vaše auto vybavit. O co se jedná? Podívejte se.

Základní zimní výbava

Jenom okrajově se dotkneme toho nejdůležitějšího, čímž je nezbytná zimní výbava. Jedná se o několik klíčových věcí, které je na místě během zimy vozit v autě. Máme na mysli:

  • Škrabku nebo rozmrazovací sprej
  • Sněhové řetězy
  • Lopatu a písek

Vana do kufru

Další věcí, kterou doporučujeme v autě mít, ryze praktická. Když dáváte věci do svého kufru, mohou být mokré nebo špinavá. Jak zabránit ušpinění? Stačí si pořídit praktické vany do kufru. Ty vyberete jednoduše podle typu svého vozidla. Následně máte jistotu, že ať převážíte cokoliv, nečistoty zůstanou v samotné vaně. Tu následně stačí jednoduše vyčistit, třeba proudem vody.

Zimní clona

Během zimy přece jenom nějakou dobu trvá, než se vaše auto zahřeje. Jak toto urychlit? Je to jednoduché. Stačí použít vylepšení, kterým je zimní clona do masky. Díky ní zabráníte tomu, že ledový vzduch bude váš motor ochlazovat a ten se tak rychleji dostane na provozní teplotu. A díky tomu budete mít také mnohem rychleji vyhřátý interiér auta. Výběr daných masek je široký. Výběr je podobný, jako u van do kufru. I tady hraje roli typ vašeho vozu, od čehož se následně odvíjejí rozměry clony.

Gumové koberce

Textilní sice vypadají lépe, ale v zimě jsou značně nepraktické. To proto, že sají vlhkost, která následně zůstává v interiéru vašeho vozu. Nevýhoda je to značná, jelikož se vám následně výrazně zamlžují okna. Ve velkých mrazech mohou dokonce omrznout zevnitř. Díky gumovým kobercům lze tento problém snadno eliminovat. Vodu z koberečku snadno vylijete a ten vrátíte do automobilu.

……………………………………….. komerční článek ………………………………………….

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments