Začátky podnikání nebývají lehké, o tom nepochybuje snad nikdo. Jednoduchá však nemusí být ani pozdější fáze. Udržet se na trhu ve vysoce konkurenčním prostředí je kumšt. Svědčí o tom tisíce krachujících firem ročně a obrovské množství insolvenčních návrhů. Přirozeně se proto nabízí otázka, v čem spočívá klíč k úspěchu. Odpovědí je více, jednou z nich je bezpochyby CRM. Ještě jste o něm neslyšeli?

CRM (angl. customer relationship management) je zákaznicky orientovaný management. Strategie, jejíž podstatnou je prozákaznický přístup a budování dlouhodobě prospěšných vztahů se zákazníky. V praxi se metody aplikují pomocí CRM systému – softwaru, který umožňuje shromažďování, analýzu a následné využití informací získaných interakcí s klienty.

1. Dokonalý přehled o zákaznících

Na CRM systém lze pohlížet jako na obsáhlou databázi. Najdete v ní veškerou komunikaci s klienty, záznamy o objednávkách a spoustu dalších údajů. Mít data na jednom místě je předpokladem efektivnější práce.

2. Uspokojování potřeb zákazníků

Díky komplexním informacím budete schopni poskytnout špičkový servis. Dáte svým zákazníkům to, co skutečně potřebují, a navíc ve správný čas.

3. Pokročilé metody marketingu

Seznamte se s pojmy, jako jsou up-selling či cross-selling, budete je potřebovat. Prodat produkty, o které zákazníci původně zájem neměli, ale mohli by se jim hodit, je s CRM mnohem jednodušší.

4. Perfektní komunikace s kolegy

Není nic horšího než nekoordinovaný tým. Kladivem na chaos je CRM systém umožňující sdílení veškerých podkladů. S čímž souvisí i zastupitelnost: všichni zaměstnanci mají mít přístup k potřebným informacím a mohou v případě potřeby zaskočit za kolegu.

5. V práci kdykoliv a kdekoliv

Mobilní CRM nabízí možnost, jak mít k dispozici veškeré údaje o dění ve firmě i mimo kancelář. Třeba na pláži v Karibiku. Při výběru konkrétního systému zvolte software, ve kterém lze pracovat i v off-line režimu.

Chcete se o výhodách CRM systémů dozvědět více, případně si rovnou (zdarma) vyzkoušet, jak se pracuje v jedné z nejlépe hodnocených aplikací? Pokračujte na https://www.eway-crm.com/cs

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments