Metoda EMS byla původně vyvinuta pro medicinské účely. Používala se na svalovou rehabilitaci jak u částečně tak i plně imobilních pacientů. Později se začala využívat na svalovou regeneraci u sportovců, až si postupem času našla své místo i ve fitness studiích, které jsou běžně dostupné všem a nabízí tak své výhody veřejnosti.

Co to obnáší?

Tato metoda slibuje kompletní procvičení celého těla za 20 minut. Na začátek vás navlečou do speciálního oblečení a pro dosažení co nejefektivnějších výsledků je doporučen pouze tento oblek bez použití spodního prádla, co může být pro někoho poněkud nekomfortní, ale dá se na to zvyknout. Jde především o co nejužší kontakt elektrod s pokožkou, proto se spodní prádlo nedoporučuje. Cvičení absolvujete s trenérem, který vás napojí na přístroj vysílající elektrošoky, a pak vás bude celým procesem doprovázet. Postupně vám bude přecvičovat elementární série cviků, jako jsou dřepy, výpady, běh na místě, skákání přes imaginární švihadlo, které vám třeba běžně slouží jenom na zahřátí. Díky různě nastavitelné intenzitě elektrických impulzů však cvičení dokáže vytvořit takovou zátěž, že z vás během onych 20 minut bude téct pot proudem a ani svalová horečka na sebe nenechá dlouho čekat.

A co výslední efekt?

Většina lidí, kteří tento způsob cvičení vyzkoušeli, se shodují v jednom. Během krátkého období na sobě pozorovali enormní nárůst síly. Najednou dokázali běžet rychleji, udělat mnohem více kliků bez pocitu bolesti, na kole zvládli mnohem větší zátěž. Tělo se postupně mění, zpevňuje, ale nečekejte, že elektrošoky vám vykřešou cihly na břiše. Tak snadné to zas není. Je to dobré jako doplňkové cvičení, aleje k tomu zapotřebí i trochu vlastní iniciativy a dalšího cvičení. Rozhodně vám však v dalším cvičení dodají silu udělat o několik desítek dřepů nebo sedu lehů vice, čímž rozhodně zvýší efektivitu vašeho snažení.

Pro koho je cvičení určeno?

Prakticky vzato téměř pro každého krom lidí, kteří mají kardiovaskulární potíže a nosí kardiostimulátor. Tento druh cvičení je velmi vhodný pro lidi, kteří se zotavují za těžkých zranění a mají ochablé svalstvo. Velmi vyhledávaný je i lidmi, kteří nemají k cvičení vztah, nebo jsou zaneprázdněni a nemají prostor na to trávit hodiny v posilovně.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments