Představíte si v souvislosti s posilováním jenom návštěvu posilovny, kde využíváte stroje, činky a další pomůcky? Nutno říci, že se nejedná o jedinou možnost. Populární je dnes i cvičení s vlastní vahou. Má mnoho výhod, na které se společně podíváme.

Bezpečné cvičení

Stroje a činky mohou být vhodné pro toho, kdo je na tom se svou sílou opravdu velmi dobře a váha těla už mu nedostačuje. Pro začátečníky však může jít o cestu nebezpečnou. A to z důvodu nadměrného přetěžování, z čehož může plynout i zranění. Cvičení s vlastní vahou je proti tomu bezpečné, jelikož člověk zvedá maximálně tolik, kolik váží. Tedy tolik, kolik jsou jeho svaly schopné zvládnout.

Kdykoliv a kdekoliv

I to je velká výhoda. Ocení i hlavně ti, kteří neradi navštěvují posilovny a kteří chtějí raději cvičit v ústraní. Díky cvičení s vlastní vahou je možné cvičit v podstatě kdykoliv a kdekoliv. Třeba ve vlastním obýváku, a to pozdě večer, nebo brzy ráno. V časech, kdy jsou klasická fitness centra většinou zavřena.

Bez složitých pomůcek

Obvykle stačí jenom pár jednoduše sehnatelných a levných věcí, a můžete začít cvičit všechny svalové skupiny svého těla. Hitem se dnes stávají třeba popruhy TRX, které jsou nástupcem různých gum a klasických popruhů, které se využívaly dříve. Správné provedení cviku zajistí, že bude mít stejný účinek na tělo, jako použití stroje v posilovně. A navíc přináší možnosti inovací v tom, že lze vymýšlet nové možnosti cvičení, což na klasických strojích není možné.

Cvičení s vlastní vahou prospívá i pohybovému aparátu

Tělo se celkově a rovnoměrně zpevní, zlepší se také jeho držení, stejně jako se může zlepšit schopnost udržet rovnováhu lidského těla. Toto všechno jsou doprovodné pozitivní efekty toho, když je místo činek a strojů používáno jenom to, čím disponuje lidské tělo. Tedy tukové zásoby, voda, svalstvo a kosti.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments