blank

Milujete horskou turistiku a rádi byste s sebou příště vzali i svou drahou polovičku? To je určitě dobrý nápad, jen při tom nesmíte zapomenout na kvalitní výbavu. A k té rozhodně patří kvalitní boty a bunda.

Zatímco boty si bude muset vaše drahá před koupí ideálně vyzkoušet, trochu se v nich projít a před samotným výletem je trochu rozchodit, bundu jí jako překvapení můžete pořídit i vy. Nebo jí s tím alespoň pomoci.

Roční období a venkovní teplota jsou klíčovými faktory

V první řadě byste měli vědět, do jakého počasí se chystáte. Respektive, v jakém státě, v jaké nadmořské výšce a v kterou roční i denní dobu. Pokud vaše milá není na horskou turistiku zvyklá, bylo by asi dobré začít něčím lehčím.

Jako skvělá varianta se jeví ne příliš vysoké hory ani nikterak extrémní terén. A jako ideální roční období vypadá jaro. Není už zima, při které by vám mrzly ruce a nohy, ale zároveň ještě není takové horko, aby z vás při výstupu lilo jako z konve. Ovšem i na nižších horách bude na jaře větší zima než v nížinách. A proto je třeba se dobře vybavit kvalitní přechodovou bundou.

Jakou bundu do hor?

Na turistiku, ať už v nižších či vyšších nadmořských výškách, se nejvíce hodí softshell. Oblečení z tohoto materiálu je čím dál oblíbenější, a to nejen pro bundy. Není divu. Jeho klíčové vlastnosti jsou více než žádoucí.

Tato funkční látka totiž disponuje hned několika vlastnostmi, které při fyzické aktivitě, navíc v proměnlivém počasí stoprocentně oceníte. Je totiž voděodolná a kapky vody či sníh tak po ní jen stečou, aniž by se dostaly pod povrch. Ochrání také proti větru, který vás tedy nebude nijak obtěžovat. Kromě toho všeho navíc spodní vrstva odvádí pot od těla, což je v chladnějším počasí velmi důležité. Zpocené tělo je totiž náchylnější k prochladnutí.

Jak správně vybrat přechodovou bundu do hor

Bundy nejen ze softshellu rozhodně najdete na Bolf.cz, kde své drahé polovičce můžete vybrat ze široké nabídky. Nenechte se ale unést a pokud jí opravdu chcete vybrat přechodovou bundu vhodnou do hor, držte se toho.

Jestli má být horská výbava pro vaši partnerku překvapením, pak vybírejte pečlivě.

Začněte velikostí. Pravděpodobně velikost bundy své drahé polovičky neznáte. Ale nezoufejte. Snad všechny e-shopy v dnešní době mají k dispozici tabulku velikostí s pokyny, jak velikost změřit. Když se jich budete držet, určitě se ve výsledné velikosti nespletete. Hlavně měřte přesně.

Až budete znát velikost, můžete se zaměřit na styl, barvu a celkový design. Tady už vám asi příliš neporadíme. Jediné, co vám můžeme říct, je, abyste nezoufali, pokud vaše partnerka preferuje elegantní módu před tou sportovní. Sem tam se totiž dá i ve sportovním oblečení najít kus elegance. Zkuste se tedy zaměřit například na oblíbenou barvu či vzor. Pokud budete vědět tohle, jistě neuděláte chybu ani při výběru přechodové bundy vhodné do hor.

A teď už nezbývá, než doufat, že z vašeho nápadu na horský výlet bude vaše milovaná žena nadšená stejně jako vy.

———-Komerční článek———

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × 5 =