blank
Zdroj obrázku: feedbackstudio / Shutterstock.com

Přemýšlíte, kam investovat vaše peníze, aby neztrácely na hodnotě? Možností je samozřejmě spousta, ale pravdou je, že kromě akcií, dluhopisů nebo nemovitostí se většina lidí soustředí maximálně na drahé kovy. Skvělou investicí však mohou být i diamanty.

Proč investovat do diamantů?

Využití diamantů jako investičního a finančního nástroje může být široké. Snadno se skladují, jsou velmi odolné a samozřejmě můžete šperky také nosit. Diamanty se navíc dají sehnat snadno a můžete si vybrat, kolik budete investovat – není tedy třeba mít velké úspory. Zásnubní prsteny s diamantem tedy mohou být kromě romantického gesta také skvělá investice.

Kde nakupovat diamanty?

V našich končinách se dají investiční diamanty nakoupit poměrně snadno. Je možné je pořídit u celé řady zprostředkovatelů, klenotníků nebo velkoobchodníků. Vždy si ale vybírejte jen ověřené zdroje s tradicí, dlouholetými zkušenostmi a také dobrými recenzemi. Bez potřebných znalostí nedokážete kvalitu diamantu správně ocenit, a proto musíte spoléhat na poctivost obchodníka.

Kdy se investice vyplatí?

Diamanty patří určitě mezi dlouhodobé investice. K vygenerování zisku je důležité počkat dostatečně dlouho, aby šperk získal na hodnotě a je samozřejmě nutné mít i štěstí na růst. U diamantů se ale dá předpokládat, že cena komodity poroste a vklad se vyplatí. Diamantové náramky, náhrdelníky, náušnice nebo prsteny je však nutné držet dostatečně dlouho, aby přinesly očekávaný výnos. Ideální je, pokud se investiční šperky předávají z generace na generaci, a může tak růst i jejich historická hodnota.

Co ovlivňuje cenu diamantů?

Existuje hned několik faktorů, které mají vliv na cenu diamantů. Mezi ně patří zejména:

  • Velikost
  • Čistota
  • Sytost barvy
  • Původ

Pamatujte, že drahokam by měl vážit minimálně 2 ct a mít tržní hodnotu nad 3 000 dolarů. Ideální je, pokud se pyšní také jistou vzácností. Vyvarujte se unáhlených koupí bez dostatečných znalostí. Dobré je také to, pokud má diamant certifikát nezávislé laboratoře.

———-Komerční článek———-

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − 7 =