Všechny myslitelné druhy izolace jsou v současnosti nedílnou součástí každé nové stavby a rozhodně se s nimi počítá také v případě rekonstrukce. Samozřejmě každý řešíme izolaci tepelnou, ale už v menší míře případů dojde na odhlučnění. Není to přitom pouze odhlučnění stěn, ale také odhlučnění stropu, resp. podlahy, se kterým je potřeba počítat. Velmi nepříjemné jsou zvuky jako je dusot, který slyšíte z patra nad vámi a nedá vám spát.

Speciální materiál zajišťující dokonalou izolaci nízkých frekvencí

V případě kročejové izolace se využívá speciálních materiálů, které jsou schopny odstínit hluk na nízké frekvenci. Je to právě již zmiňovaný dusot, kroky, může to být dunění od reproduktorů a mnoho dalšího. Správně provedená kročejová izolace vám rozhodně udělá bydlení příjemnějším. Speciálních materiálů musí být využito zejména z toho důvodu, že nízké frekvence se velice špatně odhlučňují. Rozhodně je nedokáže spolehlivě pohltit klasická protihluková izolace, která se používá třeba ve stěnách. V případě využití kročejové izolace přitom stačí tloušťka něco mezi 5 až 10 mm. Typické vlastnosti této izolace také jsou:

  • Neprůzvučnost na vysoké úrovni
  • Významné omezení kročejového hluku

Důležité je vsadit na komplexní systém

Zároveň je v rámci tohoto odhlučnění využito ekologických materiálů. Můžete se tak spolehnout na zdravotní nezávadnost. Aby vám izolace dobře fungovala, je důležité také vědět, jak na odhlučnění stěny. Zde se potom využívá systémů kombinujících odhlučňovací desky a akustickou pěnu, přičemž tloušťka této izolace již musí být o něco větší. Jedině komplexní systém, kde se odhluční strop i stěny, totiž dokáže docílit odpovídajících výsledků. Když realizujete odhlučnění, musíte zkrátka pamatovat na odhlučnění všech částí budovy. Je samozřejmě známým faktem, že celý systém je natolik účinný, jak je účinná jeho nejslabší část.

…………………………………… komerční článek …………………………….

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments