Jako chlap jistě nemáte uklízení příliš v lásce a máte za to, že je to spíše ženská práce. Jsou však případy, kdy musíte čas od času nabídnout pomocnou ruku. Je jasné, že si chcete práci co nejvíce ulehčit. K tomu mohou pomoci dnes už zcela běžné produkty.  A to domácí varianta, nebo též velmi kvalitní dílenské vysavače. Jak vybrat ten pravý a na co se soustředit při výběru? Poradíme vám několik tipů, podle kterých je dobré se orientovat.

Výkon je to hlavní

Je jasné, že čím je výkon vysavače větší, tím má takzvaně větší sílu a tím více nečistot dokáže vysát. A to se hodí nejenom u vás v domácnosti, třeba na kobercích. Použít vysavač se dá i kdekoliv jinde. Příkladem jsou výkonné průmyslové vysavače, které nabízejí zajímavou alternativu k těm běžným domácím. Právě díky svému výkonu si hravě poradí s řadou nečistot. A tak se mohou hodit i na úklid:

  • Garáží
  • Domácích dílem
  • Sklepů a technických místností

Co budete vysávat?

Při výběru vysavače je dobré si ujasnit i to, co budete vysávat. Pokud máte za úkol jenom běžný úklid domácnosti, kde je spíše jenom prach a pár drobků, tak vám plně postačí jakýkoliv obyčejný domácí vysavač. Ve zmíněné dílně a na dalších místech už je třeba využít něco lepšího. Dokonce jsou takové modely, které si poradí i s většími a těžšímu předměty, či mohou být vhodné i na vysávání tekutin.

Zajímejte se i o to, kam putují nečistoty

Další věc, která by vás měla zajímat, je to, kam putují nečistoty. Hlavní roli hraje především objem dané nádoby. Čím je větší, tím více nečistot se do ní vejde a tím méně ji budete muset čistit, nebo odnášet. Někdy mohou nečistoty mířit do papírového sáčku, jindy do vyjímatelné nádoby, ale jsou i varianty, kdy mohu mířit do nádoby s vodou. Opět platí, že při volbě rozhoduje hlavně četnost použití vysavače a také to, kde ho budete používat. Na domácnost postačí jednodušší řešení.

……………………………………………… komerční článek ……………………………………..

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments