blank

Nedáte bez džínů ani ránu? Do práce, do města, do lesa i na dovolenou? Pokud si bez tohoto kousku nedokážete váš život představit, pak vám musí tato novinka připadat jako splněný sen. Džíny, co není třeba ani jedinkrát do roka prát.

Oblíbený kousek v novém kabátě

Džíny jsou zcela běžnou a oblíbenou součástí pánského i dámského šatníku. Zvlášť ale pro muže plní zcela nenahraditelnou úlohu – jsou totiž naprosto univerzálním kouskem, se kterým nešlápnete vedle snad nikdy. I když hodí se připomenout, že do opery a na pohřeb džíny stále nepatří.

Návrháři ze San Francisca se rozhodli dotáhnout univerzálnost džínů ještě o krok dál. Vymysleli revoluční materiál – tzv. samočistící denim – který odpuzuje vodu, víno, jídlo a odolá i olejovým skvrnám.

Stříbro brání zápachu i bakteriím

Jak to všechno vlastně funguje? Nejdůležitější roli zde hraje stříbro. Samočistící denimová látka je protkána drobnými nitkami stříbra. Tento vzácný kov uvolňuje kladně nabité ionty a ty dokážou účinně ničit zápach i bakterie. Nestane se tedy, že byste po roce stráveném v těchto džínách nepříjemně zapáchali. Látka je navíc voděodolná, takže víno, kávu či jakoukoliv tekutina z povrchu hravě setřete a můžete pokračovat ve svém programu. Žádné nepříjemnosti s převlékáním, anebo obava z trapné situace.

Nejen praktické, ale i ekologické

Výrobce džínů také tvrdí, že na jedno praní klasických džínů spotřebuje průměrná pračka více než 15 000 sklenic vody. Nebudete-li tedy džíny prát, ušetříte si nejen starosti, ale navíc prospějete celému životnímu prostředí a zároveň ušetříte.

Speciální džíny se budou vyrábět v dámském i pánském provedení, ve čtyřech různých střizích a klasických barevných provedeních. A návrháři ani zdaleka nehodlají u džínů skončit. V plánu jsou i trička a košile ze stejného materiálu. Už tedy možná nemusíte přemýšlet, co si přát k narozeninám. Tenhle super praktický kousek vám v šatníku nesmí chybět.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − 11 =