Bezpečnostní experti z antivirové společnosti Eset odhalili před Vánoci další organizovanou skupinu podvodníků, kteří se snaží oklamat důvěřivce na internetu a vzápětí je připravit o peníze. Konají tak prostřednictvím podvodných zpráv, ve kterých se vydávají za bankéře a cílí zpravidla na klienty České spořitelny. Jedná se v pořadí již o druhou podvodnou kampaň tohoto typu, která byla v předvánočním čase experty odhalena.

Organizovaný podvod nedozírných následků

Před útoky pirátu varovala i samotná Česká spořitelna. Nevyžádané e-maily zaslané falešným bankéřem v sobě obsahují škodlivý kód, díky němuž mohou podvodníci připravit člověka až o 200 000 Kč. Trik spočívá v tom, že zmíněným kódem dokáží piráti měnit platební příkazy internetového bankovnictví jednotlivých lidí. Na účty takzvaných „bílých koní“ poté posílají částky v rozmezí 60 000 do 200 000 Kč, které potom jejich komplicové v nejbližších bankomatech vybírají.

Jedná se tak o velmi dobře organizovanou skupinu útočníků, kteří vám mohou opravdu znepříjemnit život. Experti z Esetu se navíc nechali slyšet, že tato nově objevená varianta podvodného chování je daleko zákeřnější než ta, která se objevila předtím.

Nejsme to jen my

I když se momentálně piráti zaměřují jen na občany České republiky, se stejným problémem se dříve museli vypořádat také v Polsku a Španělsku. I tam docházelo k podvodům za použití stejného škodlivého kódu. Proto se nejspíše rozhodla organizace použít fungující kód na nový trh a vybrali si, bohužel, nás.

Načasování podvodné kampaně není náhodné

Odborníci se shodují, že načasování podvodné kampaně má svůj důvod. Doba před Vánoci je plná shonu a nákupů vánočních dárků na poslední chvíli, což je díky množství faktur a obchodů v online prostoru pro piráty opravdovým rájem.

Proto se pokuste tyto skutečnosti vnímat a mít se v rámci možností na pozoru, aby piráti nakonec nezničili svátky i Vám.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments