Do jarních bojů v evropských pohárech se probojovaly hned dva české týmy. Slavie Praha a Plzeň. Zatímco Slavie si postup vybojovala postupem ze základní skupiny Evropské ligy, Plzeň bojovala o postup ze základní skupiny v Lize mistrů. Tam sice neuspěla, ale třetí místo jí zajistilo alespoň boj v jarní části Evropské ligy. Pojďme se nyní podívat na šance našich týmů na postup do osmifinále.

Slavia Praha vs. Genk

Jako první vstoupí do souboje o postup pražská Slavia. Ta se utká s belgickým Genkem. Ten je stejně jako Slavia po podzimní části domácí ligy na prvním místě. Zatímco pražský celek má náskok čtyř bodů na druhou Plzeň, Genk je na tom ještě lépe. Má totiž náskok hned sedm bodů na druhý celek tabulky. A udivují především jeho zápasy na venkovních hřištích. Tam totiž Genk v podzimní části ani jednou neprohrál, jako jediný celek z ligy a z deseti zápasů si připsal hned sedm výher.

Není proto divu, že i přes velmi kvalitní kádr Slavie, je podle bookmakerů mírným favoritem právě belgický celek. Do karet jim hraje také fakt, že začínají venkovním zápasem, který napoví o mnohém. Na druhou stranu je třeba říci, že Slavia má bilanci v domácích zápasech také skvělou, z devíti zápasů vyhrála hned osm, se skvělým skóre 26:8. V evropských pohárech to bude navíc premiérový duel mezi těmito týmy, takže je o to těžší tipovat, jaký bude mít souboj průběh a kdo postoupí. Samozřejmě budeme i díky koeficientu držet palce českému týmu. Jeho postup totiž může velmi pomoci při nasazování našich týmů do evropských pohárů v příštích letech.

Plzeň vs. Dinamo Záhřeb

Zápas druhého českého zástupce v jarní části Evropské ligy je ještě méně čitelný než ten prvního. Plzeň se totiž utká s Dinamem Záhřeb, suverénním vládcem chorvatské ligy. Dle kurzů je sice mírným favoritem právě Dinamo, ale dá se očekávat, že misky vah se můžou velmi rychle naklonit na druhou stranu. Plzeň je v domácí lize jediným týmem, který dýchá na paty vedoucí Slavii. Po podzimní části na ní sice ztrácí čtyři body, ovšem její náskok na další pronásledovatele je více než desetibodový. Velkou sílu Plzně tvoří především jádro kádru, které spolu hraje již několik let, je skvěle sehrané a velmi dobře se zná. S mladším a běhavějším týmem však můžou mít hráči Plzně problémy, jelikož většina hráčů už patří spíše mezi zkušené než dravé a mladé. Navíc Plzni bude chybět i Michael Krmenčík, který se zranil a s největší pravděpodobností už v této sezoně nenastoupí.

Dinamo Záhřeb má rozhodně lepší pozici v tom, že si může dovolit více méně odchodit pár zápasů v lize, jelikož jejich náskok na čele je luxusní. To si Plzeň dovolit nemůže, tedy alespoň v případě, že stále pomýšlí na zisk titulu. Stejně jako u Slavie je i duel mezi Viktorkou a Dinamem Záhřeb jejich evropskou premiérou. Mírnou výhodu v prvním zápase na venkovním hřišti má opět zahraniční klub, stejně jako u Slavie. Dle expertů má však větší šanci na postup právě Plzeň než pražský klub, tak tedy uvidíme, zda-li budou mít experti pravdu nebo jestli třeba postoupí oba naše celky do dalších bojů Evropské ligy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments