Jistě přesně víte, co máte ve fitness dělat. Naučíte se techniku, budete trénovat, přidávat na náročnosti a tak dále. Nyní pro vás máme ale několik rad, které se netýkají konkrétních cviků a jsou velice dobrým tipem, čemu byste se měli určit vyvarovat. Podíváme se především na stránku toho, že v posilovně nejste sami. Krom uklízení si náčiní máme několik rad, které pomohou zpříjemnit a zkvalitnit pobyt ve fitku vám i celému vašemu okolí.

Nekopírujte bez přemýšlení ostatní

Rozhodně je dobré si vzít inspiraci ze zkušenějších a nechat si od nich poradit. Nikdy se je však nesnažte bez předchozích informací kopírovat. Kromě toho, že sami nemusejí dělat technicky cviky správně, je tu možnost, že díky tvrdé práci nebo případně díky užívání anabolických steroidů budou zvládat věci, které pro vás nejsou vzhledem ke kondici vhodné. Vždy myslete na to, že i když nejnamakanější chlap v celé posilovně provádí konkrétní cvik, tak to ještě neznamená, že ho provádí správně a nebo že je vhodný i pro váš trénink.

Nepředvádějte se

Do fitness chodíte kvůli sobě, kvůli zlepšení své vlastní fyzičky a ne pro porovnávání se s ostatními. Buďte si toho vědomi, ať už jste v roli začátečníka nebo v roli stálého návštěvníka až profesionála. Zvedáním příliš těžkých vah obvykle žádný dojem neuděláte, protože většina lidí se skutečně snaží sama zlepšovat a nemá při plném soustředění čas, aby se s vámi porovnávala. Mimo jiné si můžete pokusy o nepřiměřené výkony ublížit.

Nevěnujte se nadměrně telefonu

Důležité je na posilovně zlepšení a váš dobrý pocit. Opravdu v ní plnohodnotně budete a její návštěva přinese výsledky i přesto, že se při každém cviku nevyfotíte. Kromě ztráty času, který berete druhým lidem zabíráním náčiní a který byste sami mohli věnovat tréninku nebo odpočinku, je telefon neustálým rozptylovacím prvkem. Zkuste ho jednou nechat v šatně a plně se soustředit na výkon.

Nevyužívejte posilovnu jako seznamku

Jak pro muže, tak i pro ženy může být někdy pokušením v posilovně navázat známost. Navzdory tou přijměte fakt, že si tam dotyčná nebo dotyčný přišel především zacvičit a vy ostatně také. Pokud doopravdy máte potřebu někoho oslovit, počkejte s tím po tréninku a nerušte ostatní během cvičení, kdy se soustředí na trénink – zvýšíte tím dokonce i šanci na kladnou reakci.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments