Každý den řeší spousta lidí na celém světě otázku, co na sebe. Přemýšlíme nad tím, co si na sebe vzít do práce, jak vypadat co nejlépe na důležitém rande, nebo jak svým outfitem zabodovat u pohovoru. Přesto pokud jde o cvičení většina lidí nad svým oblečením příliš nepřemýšlí, a to je určitě škoda. Má tedy vůbec cenu řešit, co na sebe při návštěvě posilovny?

Proč je důležité, co máme na sobě při cvičení?

Věřte nebo ne, i když se bavíme o oblečení, které během několika prvních minut intenzivního cvičení propotíte, vyplatí se do něj investovat. V naší společnosti je zkrátka na oblékání kladen velký důraz, ať už jdeme kamkoliv mezi lidi. A přesto, že některým lidem připadá v pořádku chodit do posilovny v tom nejhorším sepraném a vytahaném triku, které doma najdou, v pořádku to není. Stále jste totiž mezi lidmi.

Navíc, věřte nebo ne, nové oblečení může mít i velmi pozitivní psychologický efekt. Je logické, že pokud si koupíme něco nového, ať už je to nová kravata nebo oblečení na sport, máme tendenci chtít se s tím předvést a ukázat to ostatním. A to se určitě hodí, zvlášť pokud se nám nějaký den do cvičení rozhodně nechce.

Funkčnost, pohodlí a bezpečnost

Samozřejmě posilovna není místem, kde by byl na módnost vašeho oblečení kladen nějaký obzvlášť velký důraz. Důležité je především pohodlí a funkčnost. Výše zmíněné vytahané triko je totiž nejen nevhodné do jakékoliv společnosti lidí, ale může být v krajním případě až nebezpečné. Plandající látka se totiž může zachytit o nějaké posilovací zařízení nebo pomůcku a snadno může dojít k neštěstí.

Stejně důležitá je i funkčnost. Ve skrz na skrz propoceném tričku se nebudete cítit dobře ani vy, ani ostatní lidé kolem vás. Sportovní oblečení se proto vyrábí z prodyšných a sajících materiálů, které zabraňují nebo alespoň zmírňují pocení.

Věnujte proto výběru oblečení, i když jen na návštěvu posilovny, alespoň minimální úsilí. Určitě se to vyplatí.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments