Vánoce se kvapem blíží a díky tomu na nás čím dál tím víc dýchá atmosféra, kterou nelze přehlédnout, protože je jednoduše všude, kam se podíváme. Objevuje se v supermarketech, televizích, rádiích, na internetu, v ulicích a pozadu není ani svět filmových novinek, které momentálně brázdí kinosály po celé republice.

Pamatujete si na bláznivého Grinche v podání Jima Carreyho, který stále dokola opakoval, že nemá rád Vánoce? Tahle postava totiž hlásí návrat ve své nové, animované podobě.

„Nemám rád Vánoce“

Grinch se pomalu, ale jistě stává vánoční filmovou klasikou. Příběh pojednává o zeleném mužíčkovi, který žije v osamění. Je mrzutý, věčně nespokojený a hlavně ze srdce nesnáší Vánoce. Jenže to by nesměl žít v jeskyni nad vesnicí Kdosice, jejíž obyvatelé se jmenují Kdovíci. Ti mají naopak Vánoce neskutečně v oblibě a ve všech činnostech kolem nich se doslova vyžívají.
Grinch se jim proto jednoho dne rozhodne radost překazit.

V tom se mu snaží zabránit malá Cindy, která i přes nelichotivý Grinchův zevnějšek a nevrlé vystupování stále věří, že se v něm skrývá i dobro. Pak ale nastane den, kdy se Grinch rozhodne v převleku za Santu Klause ukrást dárky všem Kdovíkům, což se mu nakonec povede.
Jak to ale ve filmech (a hlavně těch vánočních) bývá, nakonec všechno dopadne dobře, Grinch své dosavadní chování a názory přehodnotí a nakonec ještě mile rád vrátí všechny dárky a přitom oslaví svátky společně s Kdovíky.

Animovaný Grinch ve stopách svého předchůdce

Ptáte se, o čem by měl být nový animovaný Grinch? Základní dějová linka by se měla zabývat stejnou tématikou jako samotný hraný film.
Grinch opět nemá rád Vánoce, opět se je snaží překazit, opět se setkáváme s malou Cindy. Jen je duch celého filmu pojat v příjemnější vánoční atmosféře. Očividná je snaha pobavit zejména dětské publikum. Za zmínku stojí také perfektně zpracovaná grafická stránka filmu.

Ve zkratce v kině neudivíte téměř nic nového, ale rozhodně se při sledování nebudete nudit. A hlavně se ještě před svátky naladíte na tu správnou, vánoční vlnu.

Více článků najdete na chlapsky.cz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments