Když se mluví o zábavě, je to velmi často spojeno s hraním her na herních konzolích. Ty klasické jistě znáte. Dominuje nejnovější PlayStation a také Xbox. Trojici uzavírá konzole Nintendo Wii. Musíme však říci, že současný trend spojený se zábavou v podobě hraní her se ubírá zcela jiným směrem. A ten je spojený s unikátními herními konzolemi. Podívejte se na dvě nejzajímavější.

PlayStation Classic

První příklad už podle svého názvu jasně odkazuje k původní verzi, tedy k variantě PlayStation 1. Ta po uvedení na trh patřila k velmi žádaným artiklům. Doba pokročila a doma už ji najde jenom málokdo. A právě tuto slávu se Sony snaží obnovit speciální edicí, která ponese název PlayStation Classic. U ní rozhodně zaujme už samotný vzhled, který je stejný, jako původní. Pouze je podstatně zmenšený.

Co rozhodně láká, to je také výčet jednotlivých her, které jsou pro tuto konzoli k dispozici. Kdo má rád trochu nostalgie, ten bude zaručeně nadšený. Podívejme se na několik titulů společně. Chybět nebudou třeba tyto:

  • Destruction Derby
  • Rayman
  • Grand Theft Auto
  • Tekken 3

Nintendo Switch

Jdeme na druhý příklad zajímavé herní konzole, která se celkem vymyká standardům. A tou je Nintendo Switch. V čem je její hlavní unikát? Je spojený s tím, že konzoli lze využívat jak doma, tak i na cestách. Je určená pro skutečně náruživé hráče, kteří nemají chvíli oddychu. Doma ji stačí rozložit, připojit k televizi, vzít si ovladač a hrát. Na cestách zase přijde vhod možnost složení, dobrá velikost displeje, ale i kompaktní rozměry a nízká váha.

Nutno dodat, že vzhledem k velké oblibě se již pomalu chystá nástupce. Ten by měl přinést především větší výkon, ale i lepší rozlišení dotykového displeje, nebo i vylepšenou ergonomii. Cílem je stále dominovat a vytlačit ze segmentu her chytré mobilní telefony. Zatím to vypadá, že se to firmě Nintento dobře daří.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments