blank

Když se mluví o zábavě, je to velmi často spojeno s hraním her na herních konzolích. Ty klasické jistě znáte. Dominuje nejnovější PlayStation a také Xbox. Trojici uzavírá konzole Nintendo Wii. Musíme však říci, že současný trend spojený se zábavou v podobě hraní her se ubírá zcela jiným směrem. A ten je spojený s unikátními herními konzolemi. Podívejte se na dvě nejzajímavější.

PlayStation Classic

První příklad už podle svého názvu jasně odkazuje k původní verzi, tedy k variantě PlayStation 1. Ta po uvedení na trh patřila k velmi žádaným artiklům. Doba pokročila a doma už ji najde jenom málokdo. A právě tuto slávu se Sony snaží obnovit speciální edicí, která ponese název PlayStation Classic. U ní rozhodně zaujme už samotný vzhled, který je stejný, jako původní. Pouze je podstatně zmenšený.

Co rozhodně láká, to je také výčet jednotlivých her, které jsou pro tuto konzoli k dispozici. Kdo má rád trochu nostalgie, ten bude zaručeně nadšený. Podívejme se na několik titulů společně. Chybět nebudou třeba tyto:

  • Destruction Derby
  • Rayman
  • Grand Theft Auto
  • Tekken 3

Nintendo Switch

Jdeme na druhý příklad zajímavé herní konzole, která se celkem vymyká standardům. A tou je Nintendo Switch. V čem je její hlavní unikát? Je spojený s tím, že konzoli lze využívat jak doma, tak i na cestách. Je určená pro skutečně náruživé hráče, kteří nemají chvíli oddychu. Doma ji stačí rozložit, připojit k televizi, vzít si ovladač a hrát. Na cestách zase přijde vhod možnost složení, dobrá velikost displeje, ale i kompaktní rozměry a nízká váha.

Nutno dodat, že vzhledem k velké oblibě se již pomalu chystá nástupce. Ten by měl přinést především větší výkon, ale i lepší rozlišení dotykového displeje, nebo i vylepšenou ergonomii. Cílem je stále dominovat a vytlačit ze segmentu her chytré mobilní telefony. Zatím to vypadá, že se to firmě Nintento dobře daří.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two − one =