Mnoho mužů vnímá hodinky jenom jako pomocníka v určování času. Fakt je takový, že dnes hrají roli módního a reprezentativního doplňku. Proto na ně nezapomínejte. Pokud žádné nemáte, poradíme vám, jak vybrat ty pravé. Začneme tím, že při výběru přihlédnete ke značce. I ta může budit dojem celkové prestiže a celkové unikátnosti. Proto musíme jasně říci, že je při výběru velmi důležitá.

Ciferník

Začneme ciferníkem hodinek. Dnes se lze na trhu setkat s několika variantami. Mezi nejznámější patří varianty digitální a analogové. Jelikož mluvíme o využití i jako doplněk, měly by být jasnou volnou analogové hodinky. Pro úplnost je vhodné dodat i to, že se lze setkat také s variantami, jako jsou hodinky binární, nebo kombinované.

Rozměry

Trend je v současné době jasný. Čím větší, tím lepší. Na druhou stranu příliš nedoporučujeme ty největší modely, které mohou působit nejenom kýčovitě, ale mohou působit i dost nepraktickým dojmem. Při výběru dbejte nejenom na velikost ciferníku, a to s ohledem na jeho výšku a šířku. Důležitým parametrem je také jeho tloušťka.

Materiály

Začneme sklem. Dnes se lze setkat s celou řadou různých možností. Jsou to skla antireflexní, minerální, safírové, ale také sférické. Rozdíly jsou hlavně v celkové kvalitě a tedy i odolnosti. Jelikož s hodinkami můžete často zavadit o pevný povrch, doporučujeme dbát na vysokou kvalitu sklíčka.

Další materiály se týkají samotného řemínku. Tady opět připomeňme reprezentativní vzhled hodinek. S tím je spojený fakt, že nejlepší volbou bude jak řemínek kovový, tak kožený. Různé látkové a jiné alternativy nevyužívejte.

Vlastnosti a funkce

Přesné měření času, stopky, určení časových pásem, vodotěsnost, spárování s telefonem, podsvícení a mnoho dalších vlastností a funkcí mohou moderní hodinky mít. Volte takové, které v reálném světě skutečně dokážete využít.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments