Asi nepopřete, že i vás z času na čas honí mlsná. Většinou podlehnete a sáhnete po čokoládě. Přiznejte, že ve většině případů je to mléčná nebo bílá. Co zkusit její zdravější variantu, kterou je hořká čokoláda?

V mnoha ohledech může mít pozitivní vliv na vaše zdraví. Je totiž prokázáno, že zlepšuje náladu, má pozitivní vliv na zdraví vašeho srdce a krevní tlak, působí protizánětlivě a snižuje riziko chronických onemocnění. To ale neznamená, že ji můžete jíst tuny. Tohle všechno se děje jenom, když ji konzumujete v přiměřeném množství. Taky se to nesmí přehánět. Čokoláda je totiž velmi kalorická a její konzumace se může snadno odrazit na vaší váze.

Ideální pro zdravé mlsání je hořká čokoláda s obsahem kokosového oleje, která má minimální obsah kakaa70%. A čím je obsah kakaa větší, tím lépe. Dopřejte si však maximálně kostičku nebo dvě denně.

Obsahuje tělu prospěšný hořčík

Magnézium je prvek, který je potřebný pro správnou funkci těla, a to najmě nervů a svalů, rovněž napomáhá při trávení a detoxikaci organismu a je důležitým prvkem při výrobě energie. Hořká čokoláda je jeho bohatým zdrojem. Stačí zhruba dvě kostičky, záleží od jejich velkosti, této tmavé pochoutky a doplníte tím zhruba polovinu doporučené denní dávky hořčíku.

Dopřejte si ji před cvičením

Teď si možná říkáte, že to je snad nějaký fór, mlsat před tím, než začnete cvičit s cílem kalorie spalovat a ne je doplňovat. Ale je dokázáno, že hořká čokoláda zvyšuje tvorbu dopaminu ve vašem mozku, a ten způsobuje pocit potěšení, zvyšuje motivaci a navodí příjemné pocity, takže se na to cvičení budete i těšit a odvedete jej líp. Z tohoto zjištění těží i mnozí trenéři. Samozřejmě nemůžete sníst celou tabulku čokolády, to by vám mohlo být akorát tak špatně. Stačí kostička-dvě.

Pomáhá vašemu srdci

Hořká čokoláda obsahuje prvky zvané flavanoly, které pomáhají snížit krevní tlak, napomáhají lepší funkci cév a zlepšují cholesterol. Takže nejen že si pochutnáte, ale pomůžete tak i vašemu srdci.

Má příznivý vliv na funkci mozku

Možná jste se s tím také setkali, že lidi ve vašem okolí si zvykli dát před důležitou zkouškou nebo testem kostičku čokolády. Požívání hořké čokolády v přiměřeném množství totiž stimuluje mozkovou aktivitu, zlepšuje paměť koncentraci a soustředění.

Více článků najdete na chlapsky.cz

Předchozí článekDrony jako hrozba
Další článekJak se zbavit zápachu bot a udržet jej pod kontrolou?
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na