Asi nepopřete, že i vás z času na čas honí mlsná. Většinou podlehnete a sáhnete po čokoládě. Přiznejte, že ve většině případů je to mléčná nebo bílá. Co zkusit její zdravější variantu, kterou je hořká čokoláda?

V mnoha ohledech může mít pozitivní vliv na vaše zdraví. Je totiž prokázáno, že zlepšuje náladu, má pozitivní vliv na zdraví vašeho srdce a krevní tlak, působí protizánětlivě a snižuje riziko chronických onemocnění. To ale neznamená, že ji můžete jíst tuny. Tohle všechno se děje jenom, když ji konzumujete v přiměřeném množství. Taky se to nesmí přehánět. Čokoláda je totiž velmi kalorická a její konzumace se může snadno odrazit na vaší váze.

Ideální pro zdravé mlsání je hořká čokoláda s obsahem kokosového oleje, která má minimální obsah kakaa70%. A čím je obsah kakaa větší, tím lépe. Dopřejte si však maximálně kostičku nebo dvě denně.

Obsahuje tělu prospěšný hořčík

Magnézium je prvek, který je potřebný pro správnou funkci těla, a to najmě nervů a svalů, rovněž napomáhá při trávení a detoxikaci organismu a je důležitým prvkem při výrobě energie. Hořká čokoláda je jeho bohatým zdrojem. Stačí zhruba dvě kostičky, záleží od jejich velkosti, této tmavé pochoutky a doplníte tím zhruba polovinu doporučené denní dávky hořčíku.

Dopřejte si ji před cvičením

Teď si možná říkáte, že to je snad nějaký fór, mlsat před tím, než začnete cvičit s cílem kalorie spalovat a ne je doplňovat. Ale je dokázáno, že hořká čokoláda zvyšuje tvorbu dopaminu ve vašem mozku, a ten způsobuje pocit potěšení, zvyšuje motivaci a navodí příjemné pocity, takže se na to cvičení budete i těšit a odvedete jej líp. Z tohoto zjištění těží i mnozí trenéři. Samozřejmě nemůžete sníst celou tabulku čokolády, to by vám mohlo být akorát tak špatně. Stačí kostička-dvě.

Pomáhá vašemu srdci

Hořká čokoláda obsahuje prvky zvané flavanoly, které pomáhají snížit krevní tlak, napomáhají lepší funkci cév a zlepšují cholesterol. Takže nejen že si pochutnáte, ale pomůžete tak i vašemu srdci.

Má příznivý vliv na funkci mozku

Možná jste se s tím také setkali, že lidi ve vašem okolí si zvykli dát před důležitou zkouškou nebo testem kostičku čokolády. Požívání hořké čokolády v přiměřeném množství totiž stimuluje mozkovou aktivitu, zlepšuje paměť koncentraci a soustředění.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments