Soutěžit se dá v lecčem a lámat rekordy téměř v jakékoliv disciplíně. Nové senzační mety se tedy vytyčují dnes a denně a ten v pojídání hot dogů je jen jedním z mnoha podobných. Přesto nám soutěže v takových disciplínách mohou dodat odvahu, že řada vítězů a rekordmanů není nutně v něčem opravdu nejlepší. Jen si prostě zvládli vybrat dostatečně šílenou disciplínu, ve které budou jen těžko hledat konkurenci.

Joey Chestnut, nenápadný třicátník z USA, letos už podesáté dokázal, že co se týče konzumace hot dogů, nemá na světe soka, který by se mu mohl postavit. Za méně než deset minut spořádal úctyhodných 72 hot dogů. Kromě toho, že taková nárazová konzumace není pro náš organismus vůbec zdravá, je také na místě položit si otázku, kolik vlastně kalorií a dalších živin takto na posezení spořádal?

Kalorický příjem na několik dní

Podle porotců soutěže a dohlížejících zdravotníků snědl Joey více než 20 160 kalorií (přičemž průměrný denní příjem dospělého muže je jen něco okolo 2000 – 3000 kalorií). Dále pak do sebe nacpal přes 1,2 kg tuku, 2160 miligramů cholesterolu, 56 160 miligramů sodíku a 720 gramů proteinů. A to ještě nepočítáme všechno pivo, které po výkonu musel vypít, aby královskou porci náležitě spláchnul! A kdo ví, jestli si ještě večer přeci jen nedal malou svačinku před spaním. Takový jedlík bude mít jistě brzy zase hlad.

Práce jako práce

Kromě takto vydatného jídla si však Joey Chestnut odnesl i pěkně tučnou sumičku. V přepočtu téměř čtvrt milionu českých korun. Soutěžící na druhém místě, což byla mimochodem žena, spořádal o deset hot dogů méně a odnesl si za to částku okolo 100 000 Kč.

Když člověk uváží, že v některých standardních zaměstnání si jsme ochotní huntovat zdraví za podstatně menší peníze, možná není tento způsob obživy až zas tak nevýhodný. A navíc se můžete těšit, že se minimálně jednou ročně najít (doslova) k prasknutí.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments