Internet je zdrojem zábavy, zpravodajství, důležitých faktů, ale třeba také videí a hudby. V minulosti bylo nutné vlastnit počítač, jinak jste měli smůlu. Dnes je tomu jinak. Žijeme v době tabletů a také chytrých mobilních telefonů. Z jakých zařízení procházíme stránky nejčastěji? Podívejte se.

Počítač stále dominuje

Máme na mysli nejenom klasické počítače, ale máme na mysli třeba také notebooky. Zde je stále jasná dominance a tak musíme říci, že většina webů je prohlížena právě z těchto stále velmi populárních zařízení. I proto, že jsou samozřejmostí doma, ale také v práci, nebo i na cestách. A kolik lidí přistupuje na web právě z daného zařízení? Pokud se podíváme na aktuální čísla, tak je to 62 procent lidí. Sice číslo rok od roku klesá, ale není to zase až tak markantní, jak by se mohlo zdát.

Podíl telefonů stále stoupá

Mít chytrý mobilní telefon je dnes bráno jako něco zcela běžného. Mají prohlížeč, stejně jako nechybí možnost využít Wi-Fi, stejně jako možnost využít datové připojení. A velikosti displejů stále rostou. Mít telefon s velikostí displeje okolo 6 palců už není zase až tak nic výjimečného. Ke všemu je ještě nutné přidat fakt, že stoupá počet responzivních webů. Takových, které se na displeji mobilu zobrazí zcela bez problémů. A tak podíl uživatelů telefonů aktuálně dosahuje hodnoty 33 procent. A na úkor počítačů postupně stoupá.

Tablety na posledním místě

Byla doba, kdy byly velmi populární. Aktuálně to ale vypadá, že doba jejich největší slávy je pryč. A to z důvodu, že je vytlačují větší displeje telefonů, nebo různá zařízení 2v1 v podobě notebooků. To se podepsalo jak na jejich prodejích, tak i na čísle, které znamená podíl na prohlížení internetových stránek. Toto číslo se pohybuje okolo hodnoty 5 procent. A do budoucna musíme říci, že bude zcela určitě ještě postupně klesat k hodnotám menším.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments