Fanoušci bojových sportů v posledních dnech truchlí, jelikož přišli o svou právě vycházející hvězdu. Patnáctiletá Irina Rybnikovova měla před sebou celý život a budoucnost jí mnozí věštili opravdu pohádkovou. Veškeré okolnosti tomu byly nakloněny.
Nicméně se všechny nadšené plány staly už jen bolestivou skvrnou zející za smrtí mladého člověka. Nutno podotknout, že zcela zbytečnou.

Příčinou náhlého skonu se stal elektrický proud. Mladá sportovkyně se koupala ve vaně a omylem do vody upustila mobil, zatímco byl v nabíječce.

Mladá bojovnice

Irina Rybnikovova se věnovala bojovému sportu nazývanému pankration, což se dá neznalým přiblížit jako řecký ultimátní zápas. Dle některých zdrojů se jedná o vůbec nejstarší bojové umění, o kterém se kdy dochovaly záznamy a důkazy. Kombinuje prvky boxu a zápasu, dá se tedy přirovnat k dnešnímu MMA. Slovo „pankration“ znamená v překladu „všechna síla“, což dokonale vystihuje podstatu sportu.

Rybnikovova v této oblasti patřila mezi nejnadanější sportovkyně, které momentálně Rusko mohlo světu nabídnout. Před nějakou dobou se stala vítězkou ruského šampionátu a mnozí (snad i ona sama) začali její jméno skloňovat ve spojitosti s titulem mistryně světa. Nasvědčoval tomu i fakt, že byla před nedávnem dokonce vybrána do ruské reprezentace.

Přátelé i rodina jsou zdrceni

Náhlý skon mladé zápasnice už okomentovala řada jejích známých a příbuzných, kteří jsou nastalou situací absolutně zdrceni. K veřejnému prohlášení se uchýlila i samotná Ruska sportovní federace. Nic z toho však už život krásné a velice nadané dívce bohužel nevrátí.

Nezbývá než vyjádřit soustrast nad zbytečnou ztrátou mladého života a doufat, že se počet takovýchto tragédií nebude navyšovat. S ohledem na počet podobných titulků, které v posledních letech zaplňují internetové portály, by se jednalo o opravdu vítanou změnu.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments