Spousta mužů má v hlavě skvělé nápady jak vydělat peníze. Bohužel mnozí si tuhle myšlenku pěstují pouze ve své mysli a nikdy se nesnaží vybudovat si na ní business a vydělat peníze. Protože tomu jednoduše nevěří.

Nevěří si natolik, aby za tím zpočátku možná jednoduše vypadajícím nápadem viděli nějaký budoucí potenciál.  Když na to dojde řeč, zalezou pod krunýř a raději budou pracovat pro někoho, kdo svým nápadům dal zelenou a vydělává právě možná díky vaší mravenčí práci. Takhle ale nikdy nenaplníte svůj životní sen. Naštěstí ten, kdo se odváží a koná, má velkou šanci na úspěch. Může si tak plnit svoje sny a stává se pánem vlastního času.

Jak vůbec začít

Pokud máte nápad, často vám nedá spát a přemýšlíte nad ním dnem i nocí. Když už tomu ve svém vědomí věnujete tolik času, bylo by fajn vyjít s tím ven. Přeneste své myšlenky na papír a načrtněte si nějakou strategii podnikání. Nemusíte být mistrem přes business plány, od toho jsou tady jiní. Jednou z možností je svěřit svůj business plán do rukou odborníka, ale na začátek klidně stačí, když si postupně začněte seřazovat a třídit myšlenky, v čem chcete podnikat, jakou formou, jak toho chcete dosáhnout. Je potřeba začít od píky. Jak se říká, ani Řím nebyl postaven za den. I Baťovo impérium vyrostlo z jednoduché touhy začít dělat boty. Hlavní je začít, ostatní myšlenky a nápady se začnou postupně přidružovat.

Buďte originální

Spousta firem je úspěšná právě díky tomu, že někdo někdy na počátku přišel s něčím výjimečným a originálním, co nikoho předtím nenapadlo. Říkáte si, že právě proto je těžké najít něco takového, protože už je vše vymyšleno a není prostor na nové nápady. To je ale obrovský nesmysl. Máme k dispozici technologie, které tehdy nebyli, což nám dělá spoustu věci snazšími a dostupnějšími. A zároveň potřeby lidí se mění, je potřeba jenom reagovat na měnící se dobu a na měnící se potřeby lidí.

Nebude to jednoduché

Buďte realisté. Nikdo neříká, že až s podnikáním začnete, půjde už vše jak na drátkách a cesta k úspěchu je zaručena. Na to rovnou zapomeňte. To víte, že se vám z času na čas bude zdát, že vám všichni házejí klacky pod nohy. Jak úřady- protože podnikání znamená bohužel i spoustu papírování, tak i konkurence- protože je potřeba s ní počítat, a je naivní si myslet, že jakmile jednou rozběhnete své podnikání, už máte vyhráno. Každý podnikatel se jednou za čas potýká s potížemi, je důležité je překonávat.

Důležitá je podpora

Když se podíváte na úspěšné podnikatele nebo podnikatelky, většinou za nimi stojí milující manželka nebo manžel, rodina a přátelé, kteří je v jejich snažení podporují. A věřte, že v obležení lidí, kteří ve vás věří, se to táhne líp. Obklopte se tedy lidmi, kteří vás inspirují, podporují, mají vás rádi a těší se z vašich úspěchů, jakoby byli jejich vlastní. Hodně vám to pomůže jak v začátcích, tak v překonávání překážek a neméně i v situacích, kdy se vám daří.

Všechno nebo nic

Hodně lidí začíná jejich podnikání a pro jistotu zůstávají i v původním zaměstnání s odůvodněním, že ze začátku jim nový business nemusí hned vynášet. Cítíte, jak kontraproduktivně to zní? Takový postoj se často stává kamenem úrazu. V podstatě už v začátcích svému podnikání nevěří, a to pak nemusí mít dlouhého trvání. Pamatujte však, že jestli chcete budovat životaschopný business, neměli byste mít problém s placením běžných měsíčních výdejů.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Předchozí článekDopřejte si čas strávený bez technologií
Další článekNový nebo repasovaný notebook?
Jsem máma už skoro dvou dětí. Ze sportů mě baví cyklistika a horská turistika. Ráda si přečtu dobrou knihu jakéhokoliv žánru, ale pokud si mohu vybrat, preferuji thrillery. Můj oblíbený autor je Robin Cook. Přála bych si, aby psal knížky tak rychle, jak já je čtu. Mám od něj totiž přečteno už úplně všechno. Rovněž mám ráda severského autora Jo Nesba a spoustu jiných autorů :) Hudebně se můj život momentálně scvrkl na infantilní tvorbu zaměřenou na děti, ale až překonám tyto stavy a děti trochu odrostou, tak si doufám opět napravím chuť něčím rockovým :) Jo a miluju jídlo... hlavně to pikantní.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments