blank

Izraelský premiér to řekl jasně: We locked the people! A momentálně to vypadá, že se naše vláda ráda inspiruje a opět nás zavře mezi čtyřmi stěnami našich již notně okoukaných příbytků. Jenomže pandemii člověk neporučí, ani když se jmenuje Andrej. Když se nemoci zlíbí, bude nás decimovat ještě dlouho – a než si zoufat, raději si najdeme novou aktivitu, která nás spolehlivě zabaví. Pokud vám došla inspirace a máte strach, že neexistuje nic, co byste během nouzového stavu nezkoušeli, inspirujte se následujícími tipy. Vybrali jsme pro vás „libové“ záležitosti!

Předplaťte si Netflix

Akcie amerického poskytovatele filmů a seriálů během pandemie výrazně stouply na hodnotě. Pokud jste nikdy nenahlédli do bohaté nabídky skvostů moderní kinematografie, připravili jste se o hodně. Ale stále máte možnost vše napravit a vězte, že se od obrazovky neodtrhnete. Produkce Netflixu je totiž úplně jiné kafe než to, co je v televizi k vidění běžně.

Propadněte elektronickému bastlení

Říká vám něco Arduino nebo Raspberry Pi? V případě prvního hovoříme o mikrokontroleru, v případě druhého pak o jednodeskovém minipočítači. Obojí bylo určeno pro usnadnění výuky programování, ale „něco“ se zvrtlo a stal se z nich světový fenomén bastlení. V čem tkví jejich kouzlo? Jak k Arduinu, tak k Raspberry Pi lze připojovat nejrůznější elektronické součástky a vyrábět jednoduchá i komplexní zařízení. Třeba R/C auto, které se pohybuje podle GPS souřadnic nebo robotickou ruku. Další otázky?

blank

Oprašte deskové hry

Staré dobré deskovky nikdy nezklamou. Určitě jich máte ve skříni spoustu. Co třeba klasika v podobě Monopolů? Zasmějete se, možná se i trochu pohádáte, ale především – zabijete nudu. Pokud jste v minulosti z nepochopitelného důvodu deskové hry z domácího itineráře vyřadili, vezměte to jako příležitost k pořízení zbrusu nového kousku. Například zmíněné Monopoly jsou nyní dostupné také v elektronické verzi s čtečkou – bankovky nahradily funkční bankovní karty a na kartičkách nemovitostí najdete QR kódy.

——————-Komerční článek——————-

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × three =