Zdroj foto: envato

Občas potřebujeme využít možnosti půjčit si peníze a zainvestovat tak náš podnikatelský projekt, domov a rodinu nebo jiný nezbytný výdaj. Jak se orientovat v nabídce půjček a nenaletět? Prozradíme vám, jak si vybrat tu nejvýhodnější půjčku v několika základních krocích.

Vyberte si nejvýhodnější půjčku na trhu

Mnoho společností nabízí údajně výhodné půjčky a nejlepší nabídky. Jak se tedy orientovat v záplavě těchto nabídek a nenaletět? Vyzkoušejte osvědčený postup a několik tipů níže a už nikdy nenaletíte žádné nevýhodné půjčce, která vás nakonec bude stát více, než jste si mysleli.

Zvažte, zda je nutné půjčovat si peníze

Úplně na začátku je nutné zauvažovat nad nutností úvěru. Opravdu danou věc, kterou chcete financovat tímto způsobem, potřebujete? Nemohli byste si peníze obstarat jiným způsobem jako například výnosem z investic nebo prodejem nepotřebného majetku? Zvažte, zda je půjčka jediným řešením situace.

Někdy se však stává, že opravdu jiným způsobem finance nelze získat a důvod, pro který je potřebujete, je opravdu nutný. Nebo také může přinést mnohem větší obnos do budoucna a vy cítíte velmi dobrou příležitost. Potom se podívejte na následující tipy, jak nenaletět nevýhodné půjčce.

Zdroj foto: envato

Srovnání: Nejvýhodnější půjčky

V této době není vůbec problém zjistit si všechny informace o společnostech a samotných půjčkách dopředu na internetu. Dle toho se pak můžete rozhodnout, která varianta je pro vás ta nejlepší. Srovnejte si nejvýhodnější půjčky a přečtěte si také nejčastější dotazy, které vám prozradí mnoho informací.

Snižte své stávající dluhy

Možná už nějaké půjčky máte zřízené a každý měsíc vám odchází z účtu několik částek na různá konta společností. Snížit své stávající dluhy a spojit je můžete pomocí konsolidace půjčky. Zajistíte si tak hned dva obrovské benefity: Ušetříte finance a výrazně zpřehledníte vaši situaci.

Nezapomeňte na asertivní chování

Pokud budete domlouvat sjednání půjčky přímo na pobočce nebo například po telefonu, nezapomínejte na slušné, ale zároveň asertivní chování. Při jednání se vám bude rozhodně hodit umět věcně a jasně vyslovit své požadavky a zároveň slušně odmítat ještě výhodnější nabídky, které vám různé společnosti mohou zkusit nabídnout.

Nejrůznější banky, ale také nebankovní společnosti nabízejí opravdu mnoho variant. Se správnou orientací vám také může pomoci dobrý finanční poradce, který se postará o celé portfolio vašich financí – od investic až po úvěry. Nechte si poradit nebo si alespoň zjistěte dostatek informací dopředu, přece jen tu jde o vaše peníze a tím pádem i o vaši budoucnost.

—————Komerční článek—————–

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments