blank
Zdroj foto: eppi

Vybírání šperků je obecně oříšek. Obzvlášť, když jsou pro někoho, na kom vám záleží. V současnosti je v klenotnictvích tolik možností, typů, modelů a kombinací, že je opravdu těžké jednoznačně na jeden model ukázat. Přemýšlíte jak vybrat šperk pro ženu a zvažujete dárek z ušlechtilého kovu? Máme pro vás pár tipů, jak se jednoduše rozhodnout a nemuset ho vracet nebo vyměňovat.

blank
Zdroj foto: eppi

1.  Zvažte vždy její styl

Vám se může líbit cokoliv: zlaté visací náušnice s drahokamy, perlový náhrdelník nebo rubínový prsten. Nejdřív se ale zamyslete nad tím, jak chodí žena nejčastěji oblékaná, jaké šperky obvykle nosí nebo jakou dělá profesi. Toto vše vás pomůže nasměrovat.

Ono i logicky platí, že okázalejší a extravagantnější kousky jsou buď pro odvážné ženy, které se i běžně extravagantně oblékají, nebo pro speciální příležitosti, kam si šperk vezmete třeba jednou za rok. Pokud vás nějaká taková speciální událost čeká, potom musíte ke všem našim tipům připočítat ještě barvu šatů a konkrétní typ události.

Řetízek, náušnice nebo prsten?

Pokud obdarovaná opravdu některý typ vůbec nenosí, je to jasné. V opačném případě radíme vybírat spíše řetízky, náušnice nebo sety těchto dvou typů. Proč? Při jejich výběru se totiž nemůžete zmýlit ve velikosti. U prstenu ji musíte znát dokonale a u náramku alespoň orientačně.

Dnes už sice mnoho webů nabízí návod, jak změřit velikost prstenu, ale přece jenom se nemusíte trefit a prvotní nadšení z krásného šperku pokazí dodatečné zmenšování, nebo v tom horším případě kompletní výměna. U náramků je to podobné, velikost je tam sice benevolentnější, ale proč nevsadit na jistotu.

blank
Zdroj foto: eppi

2.  Zlatý nebo stříbrný? Zvolte ten správný materiál

Roli může hrát citlivost kůže na určitý kov, ale také preference nositelky. Všimněte si zda žena nosí jen jeden druh či odstín kovu, občas je střídá, a nebo jich kombinuje více naráz. Můžete také sladit odstín kovu s barvou vlasů, očí nebo tónem pleti. A pokud řešíte nejvíce citlivost a přejete si opravdu hypoalergenní šperk, místo zlatých náušnic sáhněte raději po modelech z platiny nebo titanu.

blank
Zdroj foto: eppi

3.  K jaké příležitosti šperk darujete?

Bude váš šperk pro ženu:

  • vánoční dárek,
  • šperk k výročí seznámení,
  • k narození dítěte,
  • ke jmeninám,
  • nebo jen tak pro štěstí?

Z každého z nich může na první pohled vyzařovat význam, díky kterému k ženě šperk neodmyslitelně padne. Nejlépe ho vystihnou řetízky a přívěsky se symboly, ze kterých vyberete ten pravý.

K výročí seznámení vyberte náhrdelník s medailonkem a vygravírujte do něho datum či osudné místo setkání. Čerstvou mámu zas dojme zlatý řetízek s nápisem “máma” nebo přívěsky s počátečními písmeny jmen jejích dětí. Žena, která miluje cestování, či se chystá na dlouhý pobyt mimo domov, darujte jí přívěsek ve tvaru města či země, do kterého se chystá. Potěší i kotva, letadlo nebo malý autobus.

Hodně štěstí při výběru!

———Komerční článek———-

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + two =