Sen se stal skutečností. I tak se dá parafrázovat hlavní událost českého MMA ve světovém měřítku. Zápasník Jiří Procházka dosáhl nevídaného úspěchu, když v Japonsku před pár hodinami porazil svého soupeře Muhammeda Lawala. Tomu tak oplatil porážku z doby více než před třemi lety. V organizaci Rizin FF vybojoval cenný pás v polotěžké váze. Lawala poslal český bijec k zemi ve třetím kole stejným způsobem, jako to on udělal jemu v jejich prvním souboji. Bylo to též K.O. Trenér Daniel Barták se skoro roztopil od superlativů. Na adresu Procházky podotkl, že je to reinkarnovaný samuraj. Jak je vidět, Japonsko českému bojovníkovi svědčí.

Ne až tak běžný zápasník

Procházka je docela svérázný. Obvykle bijci z MMA mají rádi, když si přes média vyřizují účty nebo se velmi mírně řečeno špičkují. On to nevyhledává a to je dost zvláštní u těchto typů lidí. Předseda českého svazu MMA neskrýval nadšení. Pro něj je to největší úspěch v české MMA historii. K chvále se přidávali další zápasníci i trenéři. Například David Kozma je zvědavý, jak se kariéra Procházky bude dál vyvíjet. Nejvíce ho zajímá, jestli podepíše smlouvu s UFC. Jak dále uvedl, každý by chtěl vidět, jak se bude prát s těmi nejlepšími. Tak uvidíme.

Pokud se ještě vrátíme k zápasu, tak Lawal vlastně v tom třetím kole ani příliš nevyvíjel aktivitu. Jen se bránil úderům českého zápasníka. Nemohlo to vlastně ani skončit jinak. Nakonec si ale po zápase padli před diváky chlapsky do náruče. Nebylo v tom nic osobního, jak se pár hodin před zápasem zmínil český gladiátor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments