Zdroj obrázku: Dario Sabljak / Shutterstock.com

Chystáte se zateplovat dům? Nebo jste již nějaké úpravy provedli, ale teplo z domu stále někudy uniká? Hodit se vám mohou kamery, které dokáží určit, kde panuje jaká teplota. Jak fungují a za jakých podmínek je možné jejich služby využít?

Zateplování domů je aktuálně hodně populární. Díky správnému zateplení totiž můžete ušetřit desítky tisíc ročně a investice se vám rychle vrátí. Klíčové je odhalit skuliny, jimiž teplo uniká, ale to není vždycky tak jednoduché.

Ideální je proto obrátit se na odborníky a nechat si úniky energií zkontrolovat pomocí termovize. Ta se provádí obvykle v chladnějším počasí, kdy jsou teplotní rozdíly nejvyšší. Oblíbená je termovize Hikmicro Thunder.

Pokud budete dělat více stavebních úprav, je možné zvážit nákup vlastní termokamery, která má ve stavebnictví široké možnosti využití. Zabráníte únikům tepla, ale odhalíte také chyby v konstrukci domu nebo zjistíte, kde máte špatně utěsněné otvory. Může vám to pomoci také zmapovat místa, která jsou ohrožena vznikem plísní, jelikož je v nich vlhko.

Jak funguje termovize?

Termovizní snímání dokáže vnímat infračervené záření, které vyzařují všechny předměty. Nesnímá přitom pouze povrch objektu, ale také jeho okolí. Následně se záření převádí na elektrický signál a zpřístupňuje se tak lidskému oku. Výsledkem měření je termogram, ze kterého lze určit teplotní rozdíly.

Kolik termovize stojí?

Můžete oslovit různé specializované stavební firmy a nechat si měření provést od nich. Cena takové služby je různá a závisí na rozsahu poskytnutých služeb a výsledků. Dá se ale říct, že základní cena termovize se pohybuje od 1 300 do 5 000 korun. Pokud nechcete utrácet za služby jiného, je možné pořídit si vlastní přístroj. Pokud vyberete Pulsar Proton, můžete si být jisti, že se jedná o velmi spolehlivý a kvalitní přístroj který poskytne velmi přesné výsledky.

———Komerční článek———

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments