Chladné počasí se nezadržitelně blíží. Jelikož mnoho mužů už začíná řešit oblast módy, budou se jim hodit naše tipy spojené s tím, jak se do podzimních i zimních dní adekvátně obléknout. Zapomeňte na péřovky nebo jiné bundy. Základem by měl být kvalitní kabát. Na co dát pozor při výběru?

Materiál je základ

Jako první je třeba hledět na samotný materiál, ze kterého bude kabát vyrobený. Právě výběr materiálu se následně odráží jak v jeho kvalitě, tak i vzhledu. Pokud jde o trojici nejčastějších materiálů, rozhodně dominují tyto:

  • Vlna
  • Kašmír
  • Viskóza

Kvalitní materiál je ten, který nabídne možnost udržet vás v teple a zároveň má určitou prodyšnost, díky které odvádí teplo od těla. Vhodné je zaměřit se i na varianty s vyjímatelnou zateplovací vložkou. Dbejte ale i na možnou ochranu. A to jak proti silnějšímu větru, tak se zamyslete i nad ochranou před deštěm – na podzim, a nad ochranou před sněhem – během zimy.

Dbejte i na jeho vzhled

Už dávno není pánský kabát jenom doplňkem obleku. Do mužské módy se dostává i v kombinaci s jinými outfity. Proto je vhodné řešit také jeho vzhled s ohledem na barvu. K obleku samozřejmě volte vždy tmavou, černou variantu. Jinak ale můžete být lehce odvážnější. Příkladem je třeba tmavá písková barva, stejně jako tmavě modrý nádech, nebo varianta lehce směřující k army zelené. Kromě vkusu nezapomeňte myslet na sladění a na to, aby vám barva slušela.

Jaký vybrat střih?

Kabáty pro muže dnes můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií. A to podle jejich střihu. A to na varianty se štíhlým, nebo na varianty s rovným pasem. Výběr podřiďte především vaší postavě. Dále nezapomeňte myslet na celkovou pohodlnost a také na to, co vám při pohledu do zrcadla sluší více. Pokud máte klasickou postavu, určitě zkuste „slim“ střih, který má užší pas a tak lépe kopíruje postavu. Díky tomu takový kabát i dobře vypadá.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments