blank

Zatímco v Česku se mimořádná opatření budou prodlužovat a dále zpřísňovat, protože epidemiologická situace není nejlepší, v některých přímořských destinacích jsou jen mírné příkazy a lze posedět na terase se šálkem kávy i sklenicí piva. Stačí si vyřídit antigenní nebo PCR test a odletět na Kanárské ostrovy, Kapverdy nebo Madeiru, kde panují příjemné teploty a v oblasti jsou otevřené hotelové restaurace i venkovní kavárny.

Jarní počasí na Kanárech

Kanáry jsou pověstné příjemným a stálým počasím, ale též nezměrnou pohostinností. V období od února do dubna se létá z Prahy na Gran Canarii, Tenerife a Fuerteventuru, kde jsou v současné době mírná opatření a jsou otevřené dokonce restaurace a terasy k příjemnému posezení u sklenky vína či piva Dorada. Vyzkoušet můžete i typický kanárský rum, který vyniká chutí i léčivými účinky. Není na co čekat, postačí si zajistit pojištění do zahraničí online a vyrazit na letiště.

blank

Perla Atlantiku

O necelé dvě hodiny déle než na Kanáry trvá let na Kapverdy, které nabízejí pohodové strávení dovolené na sluncem zalitých ostrovech. Kapverďané jsou milí a pohostinní, navíc jsou na ostrovech otevřeny obchody, bary i restaurace, musí se používat pouze antibakteriální gely u vstupu. Roušky se na pláži a u bazénu nosit nemusí, pohodu si tak vychutnáte a pro jistotu si postačí sjednat cestovní pojištění a koronavirus si na vás nepřijde.

Turistika na Madeiře

Také Madeira nabízí příjemné jarní teploty a možnosti vyrazit na oblíbené turistické túry do hor. Oblíbené jsou různé výstupy na vrchol ostrova Pico Ruivo, který se tyčí do výšky 1 862 m. n. m. Na ostrově hojně prší, proto je okolní příroda bohatá na floru i faunu, nejzajímavější je návštěva Madeirského přírodního parku, což je obrovská biologická rezervace s několika endemitními druhy. Ve Funchalu je zase oblíbený podmořský národní park Garajau, kde se lze potápět. Začátečníci mohou naopak vyzkoušet potápění mezi rybami v akváriu v Porto Moniz.

——————-Komerční článek——————

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − five =