Letošní rok přinese několik filmových adaptací knižních románů. Které knihy to budou?

Kde se touláš, Bernadeto?, Maria Sempleová

Kniha, kterou buď odsoudíte nebo si jí zamilujete. Místy šílená, místy geniální. Režie se ujal Richard Linklater.

Slavík, Kristýna Hannahnová

Příběh dvou sester, které se snaží přežít uprostřed německé okupace Francie během druhé světové války. V žalostných podmínkách čelí rozhodnutím, která ovlivňují život nejen jim, ale i jejich blízkým.

Hlava 22, Joseph Heller

Nejslavnější Hellerovo dílo, ve kterém je vše postaveno na hlavu a dějí se absurdní věci. Hlavní role obsadí George Clooney, Christopher Abbott a Charlie Dattolo.

Malé ženy, Louisa May Alcottová

Čtyři sestry, kterým se stýská po tátovi, jenž bojuje v občanské válce a samy musí čelit chudobě i svým vlastním ambicím. Kvalitní filmový zážitek slibuje herecké obsazení – Merryl Streep, Ema Watson, Laura Dern.

Podzemní železnice, Colson Whitehead

Cora je otrokyně žijící v otřesných podmínkách a pracující na bavlníkové plantáži. Její otrocký přítel jí vypráví o podzemní železnici a přesvědčí k riskantnímu útěku.

Sirotci z Brooklynu, Jonathan Lethem

Příběh postiženého sirotka, který spolu s dalšími odchovanci chlapeckého sirotčince pracuje pro známého ganstera. Kniha byla oceněná kritiky a prestižní cenou jako nejlepší detektivka.

Všechny malé zázraky, Jennifer Nivenová

Další knížka z New York Times Bestsellers.

Stehlík, Donna Tarttová

Nicole Kidman ve snímku o životním příběhu Theodora Deckera, který přijde o matku při teroristickém útoku v NY, a také se stane majitelem díla nevyčíslitelné hodnoty.

Žena v okně, A. J. Finn

Příběh Anny Foxové, která nevychází ze svého domu, popíjí víno a šmíruje sousedy. Její stereotyp naruší až příchod nových sousedů.

Hřbitov zvířátek, Stephen King

Legendární „kingovka“ plná děsu v knižním vydání.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments