Španělští kriminalisté vyšetřují 28 profesionálních tenistů, kteří jsou podezřelí z ovlivňování výsledků zápasů (korupce). Celkově se kauza týká více než 83 osob, z nichž 15 je nyní ve vazbě.

Policejní razie zajistila důležité důkazy

Podle informací Europolu a španělské civilní gardy stojí za podvody organizovaný gang z Arménie. Policie provedla 11 domovních prohlídek a zabavila přes 167 000 eur (asi 4,3 miliony korun) v hotovosti, zbraň, několik luxusních vozidel, kreditní karty, elektronická zařízení a dokumenty související s případem. Kromě toho bylo také zablokováno 42 bankovních účtů.

Manipulování s výsledky se údajně mělo týkat pouze nižších soutěžních kategorií Future a Challenger, ale mezi zadrženými by měl být i jeden hráč, který se zúčastnil posledního US Open. Totožnost obviněných osob však nebyla zveřejněna a žádné spekulace nebyly potvrzeny, takže o pravdivosti této informace se lze jen dohadovat.

Obchody v řádech milionů

Zdá se, že organizovaná skupina fungovala od února roku 2017. Cílila mimo jiné na hráče a trenéry, kteří byli ochotni své kariéře pomoci nenápadným podvodem. Za takovou „pomoc“ ale zaplatili v přepočtu i stovky tisíc korun. Kromě toho získávali obvinění peníze i ze sázkových kanceláří. Se znalostí výsledku zápasu předem už bylo snadné vsadit slušnou sumu na toho správného hráče. Členové skupiny si tak za poměrně krátkou dobu svého působení přišly na slušné peníze – zdroje uvádějí, že to měly být částky v řádech milionů eur.

Podobná odhalení nejsou v tenise vůbec ojedinělá. Zejména v turnajích nižších úrovní je korupce poměrně běžná, a někdy novináři hovoří až o tzv. korupční tsunami, která tenis v posledních letech zasáhla. Naposledy se podobný skandál odhalil loni v srpnu na britských ostrovech. Opět se jednalo o soutěžní kategorie Future a Challenger a znovu si podvodníci přišly na částky dosahující několik milionů.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments