blank

Co neodmyslitelně patří k obleku? Je to kravata. Jak a podle čeho vybrat tu pravou? Setkat se lze s řadou doporučení s ohledem na sladěnost, denní dobu, ale i s ohledem na to, s kým a kde se setkáváte. My dáme jednodušší rady spojené s místem, kam se chystáte, nebo spojené s vaší aktuální rolí.

Pracovní povinnosti

Pracujete na vyšší pozici, kde se bez obleku neobejdete? Pokud vás čeká první důležité jednání, je třeba mít nejenom kvalitní oblek, ale i správnou kravatu. Jakou zvolit barvu? Doporučíme vycházet z červeného odstínu, který může směřovat do světlejšího, ale i tmavšího nádechu. Kravatu je ideální volit jednobarevnou bez vzorů. Nejlepší je kombinace s bílou košilí.

Studijní povinnosti

Studujete? Je jedno, zda se chystáte k maturitě, nebo na zkoušku na vysoké škole. Nutností je nejenom oblek, ale také vhodná kravata. Zde vsaďte na jemnější a světlejší odstíny. Může to být třeba modrá, zelená, ale i fialová. U košile opět nedoporučujeme kompromisy – kombinujte s klasickou bílou.

Manželské povinnosti

Vyslovili jste se, žena vašich snů řekla ANO, a vy se chystáte svatbu? Je na vás, jak ji pojmete. Někdo volí reprezentativní vzhled, kdy je vhodný typická světlá svatební kravata. Jiné páry mají raději uvolněnost spojenou s hravostí a barevností. Kravatu však doporučíme ladit spíše s prvky na šatech partnerky, než s výzdobou na stole.

Smuteční povinnosti

Jdete na pohřeb? Jistě nemusíme připomínat, jaká barva je tou jedinou, kterou je třeba nosit. Jedná se o barvu černou. Stejnou byste měli mít i kravatu. Tolerovat se dá ještě barva šedá, ale také v co nejtmavším odstínu.

Neformální akce

Jdete v outfitu laděném spíše do smart casual? Pokud ano, kravata by tomu měla odpovídat. Nebojte se ani barev, nebojte se ani různých vzorů, stejně jako se nemusíte bát ani netradičních vtipných motivů. Toto všechno je dovoleno.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 5 =