Liga mistrů má sice momentálně pauzu, ale už v půlce února se opět rozběhne na plné obrátky. Pojďme se teď společně podívat na preview osmifinálových zápasů Ligy mistrů.

AS Řím vs. FC Porto

Hned první osmifinále bude mít české zastoupení. V řadách AS Řím nastupuje český útočník Patrik Schick. Dle sázkových kanceláří by se mělo jednat o jedno z nejvyrovnanějších osmifinálových klání. Proti italskému celku totiž nastoupí FC Porto. Dlouhodobě na vysoké úrovni hrající portugalský tým, který sice neoplývá hvězdným kádrem, ale výborným týmovým pojetím a každý rok se řadí mezi černé koně soutěže. Přesto je o pověstný vlásek větším favoritem AS Řím.

Manchester United vs. PSG

Anglický celek se sice kvalifikoval do jarní části Ligy mistrů, ovšem v domácí soutěži zatím tápe. Nebo možná by bylo přesnější říci, že tápal, jelikož před pár týdny opustil lavičku United portugalský trenér José Mourinho a od té doby šli výkony Manchesteru United nahoru. I přesto však zůstává v osmifinálovém souboji jasným favoritem francouzský celek z hlavního města Francie. Hvězdami nabitý kádr PSG chce již konečně prolomit své prokletí co se týče Ligy mistrů a získat titul. Do boje potáhne svůj celek především Neymar, geniální Brazilec, kterého však budou v útoku doplňovat další hvězdy. Přes stoupající výkonnost anglického celku se tedy dá předpokládat postup francouzského PSG.

Ajax vs. Real Madrid

Sympaticky hrající nizozemský celek, jehož tým je prošpikován velkými nadějemi světového fotbalu, měl při losování opravdu velkou smůlu. Dostal totiž vítěze posledních tří ročníků nejslavnější soutěže Real Madrid. Ten sice po odchodu své hvězdy Ronalda mírně tápe a stále nedokáže najít lehkost, se kterou vítězil dříve, přesto bude v tomto klání jasným favoritem, který by měl v pohodovém tempu postoupit. Tento názor sdílejí i sázkové kanceláře, které vypsaly na postup favorizovaného Realu Madrid velice nízký kurz.

Tottenham vs. Dortmund

Dalším vyrovnaným duelem, tedy alespoň podle vypsaných kurzů sázkových kanceláří, bude souboj mezi Tottenhamem a Dortmundem. Obou celkům se v domácí soutěži daří a jsou velmi vysoko, oba týmy mají kvalitní kádr a zkušenosti se zápasy v evropských pohárech. Pokud bychom však měli říci, kdo je o malinko větším favoritem, byl by jím Tottenham, který je na domácím hřišti velmi silný, ale dokáže porazit silnější soupeře i ve venkovním zápase. Uvidíme tedy, jak si tyto týmy ve vzájemném souboji povedou. Misku vah totiž na stranu anglického celku mírně převažují vzájemné zápasy. V loňském ročníku Ligy mistrů totiž na sebe tyto týmy narazily ve skupině a oba zápasy vyhrál Tottenham.

Liverpool vs. Bayern Mnichov

Pravděpodobně nejatraktivnější osmifinálový duel nám nabídne souboj mezi Liverpoolem a Bayernem. Loňský finalista Ligy mistrů si v anglické lize vede výtečně, s poměrně velkým náskok totiž vede tabulku a po několika desítkách let to vypadá, že se fanoušci Reds dočkají titulu. Jejich kádr je vyvážený a skvěle pracuje jak ofenzíva tak defenzíva. Ačkoliv je Bayern Mnichov evropskou špičkou, očekává se, že proti Liverpoolu nedokáže čelit jejich aktivnímu pojetí hry a německý celek se bude loučit už po osmifinále.

Lyon vs. Barcelona

Tento duel bude pravděpodobně opakem předchozích zápasů. Tedy alespoň co se týče vyrovnanosti. Hráči Barcelony jsou jasnými favority, kteří by si měli postup v klidu pohlídat. Na katalánský celek je ze všech týmů v osmifinále i nejmenší kurz na postup, což jasně svědčí, o jak velkého favorita se jedná. Do karet jim navíc nahrává fakt, že první duel budou hrát na venkovním hřišti, což je ve vyřazovacích zápasech bráno jako drobná výhoda oproti začátku na domácím hřišti.

Atletico Madrid vs. Juventus

Proti bývalým rivalům z hlavního města Španělska nastoupí za Juventus nyní hrající Cristiano Ronaldo. Očekává se, že bude mít opět hlavní slovo právě on. Na začátku svého nového působení v Itálie sice trochu tápal a rozkoukával se, ale již patří k nejlepším střelcům ligy a ústřední postavu Juventusu. Právě díky němu je mírným favoritem právě Juvetus Turín.

Schalke vs. Manchester City

Další jasnou záležitostí by mělo být klání mezi Schalke a Manchesterem City. Hostující celek je jedním z největších favoritů celé soutěže a nedá se předpokládat, že by měl problémy s německým Schlake. Nízký kurz na postup anglického celku je toho jasným důkazem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments