blank

Historie mobilního internetu byla měrně zajímavá. Kdo na tuto dobu ještě pamatuje, ten si možná vybaví samotné počátky, které byly spojené se slůvkem WAP. To byla první možnost, jak být online. Vše se postupně vyvíjel a následně to byl Edge, dále 3G a nyní současná revoluce v podobě LTE internetu. A jakou umí nabídnout rychlost? Dá se říci, že v mnoha případech celkem obdivuhodnou. Stačí si porovnat současné operátory na trhu.

T-Mobile

Známá stálice, která neustále zrychluje. Kdo touží mít LTE internet skutečně nejrychlejší, ten s tímto operátorem rozhodně neudělá chybu. Když bychom se měli podívat na průměrné hodnoty rychlosti sítě LTE u tohoto růžového operátora, tak daná hodnota činí 49,6 Mbit/s. To je celkem vysoké číslo, na které mnohdy nedosáhnou ani lidé ve svých domácnostech. Jenom před měsícem bylo toto číslo o zhruba 7 procent nižší. To jenom ukazuje na dobrý vývoj.

Vodafone

I tento operátor se snaží zrychlovat, ale nutno říci, že vlivem různých technologických problémů a dalších situací se mu to nedaří tak, jak by sám očekával. Vlivem toho mluvíme o faktu, že jho LTE internet je za T-Mobile, a to s poměrně výraznou ztrátou. Přesto ale nelze říci, že by byl Vodafone jakkoliv pomalý. Pokud jde o průměrnou rychlost právě i jeho mobilního internetu, tak se mluví o hodnotách 41,9 Mbit/s. Celkem slušná rychlost pro každého, kdo potřebuje být online.

O2

Na třetím a tedy v rámci tuzemských operátorů i posledním je O2. Zde samozřejmě už musíme jasně říci to, že se jedná o operátora, který na oba předchozí celkem výrazně ztrácí. Jeho LTE datové připojení je na našem trhu v průměru zatím nejpomalejší. Pokud se podíváme na přesné číslo, tak má hodnotu 35,6 Mbit/s. Stále je to ale poměrně slušná rychlost, která je plně využitelná v podstatě na všechny možné aktivity, které dnes s využitím mobilního internetu přímo souvisejí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + eleven =