Jsou považovány za typický symbol každého elegantního muže. Co máme na mysli? Jsou to manžetové knoflíčky. Fakt je ale takový, že ne každý muž ví, jak a kdy je správně nosit. Podívejte se s námi na několik pravidel, která vám s nimi pomohou.

Jakou barvu a vzhled?

Dnes můžete na trhu najít široko škálu možností, které se liší jak velikostí, tak se liší také designem, stejně jako se liší také barvou. Při výběru těch pravých manžetových knoflíčků nezapomínejte na to, že by měly ladit. S čím? S ostatními doplňky. Korespondovat by měly třeba s vašimi šperky, s vašimi hodinkami, ale i se sponou na pásku. Pokud si nejste jisti, zvolte vše ve stříbrném nádechu a problém je vyřešen.

Jakou košili?

Jde hlavně o její délku. Tedy o délku rukávů. Pokud berete košili klasickou, bez manžet, měla by končit zhruba 1 centimetr nad sakem. Pokud se rozhodnete pro manžetové knoflíčky, přizpůsobte tomu i výběr košile. Měla by mít delší rukávy, jelikož zde pravidlo 1 centimetru platí od místa, kde jsou umístěny manžetové knoflíčky. Je třeba docílit toho, aby byly vidět.

Kdy nosit?

Mnoho mužů dělá tu chybu, že si myslí, že si manžetové knoflíčky může vzít skutečně kdykoliv. Tak tomu ale není. Pravda je taková, že jde o doplněk spíše na výjimečnou příležitost. Ostatně tomu odpovídá i typ košile s francouzskou manžetou. Čím méně formálnějšího charakteru akce je, tím méně byste měli o knoflíčcích uvažovat.

V jaký čas nosit?

Můžete je nosit po celý den. Jenom pozor na to, jaké si vezmete. Večer by to měly být spíše formálnější a klasické kovové lesklé varianty. Naopak během dne se nemusíte obávat zvolit něco více výrazného. Máme na mysli jak knoflíčky v zajímavém designu, tak máme na mysli i varianty barevnější, nebo možnosti z materiálů, jako je třeba i dřevo. Opačný přístup opět způsobí, že se ve společnosti spíše znemožníte.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments