Není to tak dlouho, co se nám představila Mercedes nová třída A, a už se můžeme podívat na její prodlouženou verzi, brázdící ulice Číny. Model je opravdu povedený a dokonce se pyšní jedním nej. Má totiž nejlepší aerodynamiku na světě.

Třída A trumfla CLA Coupé!

Německá automobilka Mercedes si zakládá na konstrukčním řešení svých vozů. O tom vypovídají také testy, kterými prochází každý nový model. Nová třída A získala nejlepší aerodynamiku na světě a sesadila tak model CLA Coupé! Třída A má součinitel odporu vzduchu o hodnotě 0,22 při čelní ploše 2,19 m2. Stává se tak nejvyspělejším automobilem na světě v sériové produkci.

Výpočet aerodynamiky není pouze na papíře

Výpočet aerodynamiky není pro automobilku Mercedes pouhým matematickým vzorcem, přeneseným na papír. Značka poukazuje na každodenní používání vozu a jeho nižší spotřebu paliva. Proto i sedan, který je nově navržen pro čínský trh, byl optimalizován pomocí počítačových simulací CAE. Tento model byl také podroben přísným testům v aerodynamickém tunelu ve Sindelfingenu.

Aerodynamice nahrává důmyslně řešený design

Moderně zpracovaná karoserie není jen pastvou pro oči. Mercedes se při její konstrukci soustředil na detaily, které pomohou k lepšímu proudění vzduchu. Snížena byla například čelní plocha a v okolí světlometů bylo použito rozsáhlé těsnění. Upraven byl prostor i kolem kol, doladění získaly ráfky i pneumatiky.

Delší verzi uvidíme už na konci roku

Do Evropy se delší varianta třídy A dostane už letos v zimě. Model se příliš lišit od současné verze nebude. Jeho celková délka bude shodná s hatchbackem a to 2 729 milimetrů. Uvnitř budou použity nejmodernější prvky, použité z kompaktnějšího sourozence, ale karoserie bude jiná. Pomocí infotainmentu MBUX si s námi během jízdy auto popovídá a navíc nám modernizovaná navigace ukáže pomocí šipky, kam máme jet.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments