blank

Také patříte do skupiny těch, kteří se neobejdou bez špičkového telefonu, který bude plný moderních technologií? Důležité je v tomto směru držet krok s dobou a mít to, co aktuálně letí. O to se snaží i výrobci, což může mít za následek velkou podobnost mobilních přístrojů. A jaké jsou ony hlavní letošní trendy?

Vykrojený displej

Když se podíváte na řadu špičkových telefonů, jasně uvidíte, že mají něco společné. A to horní část, kde má displej větší či menší černý výřez. Ať se vám to líbí, nebo nikoliv, jedná se o trend spojený s co největšími obrazovkami, a zároveň se zachováním prostoru pro reproduktor, čočku foťáku, ale třeba i senzor světelných podmínek.

Velikost obrazovky

Máte mobilní telefon s úhlopříčkou okolo 5 palců? Musíme říci, že s ohledem na současné trendy už jde o displej malý. Dnes není ani nic výjimečného, že velikost atakuje 6 palců, tak není nic výjimečného ani to, že je tato velikost překračována. Vzhledem k tenkým rámečkům mobil přesto nepůsobí nijak robustně. A i když s tímto trendem nemusíte souhlasit, většina lidí ho vítá a proto se ho také drží samotní výrobci.

Počet fotoaparátů

Jeden vpředu a jeden vzadu? Už dávno ne. Trend takzvaných fotomobilů je tady. A to znamená, že počty čoček celkem rapidně přibývají. V zadní části tak málokdy najdete jenom jednu, jelikož standardem se začínají stávat dvě. Objevují se však už i takové modely, které vzadu disponují hned trojicí čoček. Přední část určená na selfie zatím odolává, ale i tady ž lze najít několik prvních telefonů, kde jsou použity dvě čočky.

Čistý Android

Tak dlouho docházelo ke kritice v podobě předinstalovaných aplikací od výrobce, až došlo ke zlomu. A tím jsou instalace takzvaného čistého Androidu. Dobrá zpráva hlavně pro toho, kdo si chce sám rozhodnout, jaké konkrétní aplikace si do svého telefonu nainstaluje.

Více článků najdete na chlapsky.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =