Také patříte do skupiny těch, kteří se neobejdou bez špičkového telefonu, který bude plný moderních technologií? Důležité je v tomto směru držet krok s dobou a mít to, co aktuálně letí. O to se snaží i výrobci, což může mít za následek velkou podobnost mobilních přístrojů. A jaké jsou ony hlavní letošní trendy?

Vykrojený displej

Když se podíváte na řadu špičkových telefonů, jasně uvidíte, že mají něco společné. A to horní část, kde má displej větší či menší černý výřez. Ať se vám to líbí, nebo nikoliv, jedná se o trend spojený s co největšími obrazovkami, a zároveň se zachováním prostoru pro reproduktor, čočku foťáku, ale třeba i senzor světelných podmínek.

Velikost obrazovky

Máte mobilní telefon s úhlopříčkou okolo 5 palců? Musíme říci, že s ohledem na současné trendy už jde o displej malý. Dnes není ani nic výjimečného, že velikost atakuje 6 palců, tak není nic výjimečného ani to, že je tato velikost překračována. Vzhledem k tenkým rámečkům mobil přesto nepůsobí nijak robustně. A i když s tímto trendem nemusíte souhlasit, většina lidí ho vítá a proto se ho také drží samotní výrobci.

Počet fotoaparátů

Jeden vpředu a jeden vzadu? Už dávno ne. Trend takzvaných fotomobilů je tady. A to znamená, že počty čoček celkem rapidně přibývají. V zadní části tak málokdy najdete jenom jednu, jelikož standardem se začínají stávat dvě. Objevují se však už i takové modely, které vzadu disponují hned trojicí čoček. Přední část určená na selfie zatím odolává, ale i tady ž lze najít několik prvních telefonů, kde jsou použity dvě čočky.

Čistý Android

Tak dlouho docházelo ke kritice v podobě předinstalovaných aplikací od výrobce, až došlo ke zlomu. A tím jsou instalace takzvaného čistého Androidu. Dobrá zpráva hlavně pro toho, kdo si chce sám rozhodnout, jaké konkrétní aplikace si do svého telefonu nainstaluje.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments