Rok 2019 bude co se týče mobilů jistě velmi vydatný. Tento rok již žádný prémiový model nevyjde a tak se můžeme v klidu připravit na další rok, ve kterém nás čeká několik nových modelů, které jistě budou stát za koupi. Pojďme se na některé chystané mobily podívat blíže, ačkoliv spousta informacích o nich jsou zatím jen spekulace, úniků informací je totiž stále málo.

Samsung

Odborníci předpokládají, že největší tlak bude příští kladen právě na jedničku trhu s mobilními telefony, tedy na Samsung. Jihokorejského giganta totiž dost možná čeká průlomový rok, obě jejich prémiové řady, tedy Galaxy S a Galaxy Note, se dočkají své desáté generace. To tedy znamená, že cokoliv jiného než nejlepší mobily na trhu se od Samsungu neočekávají. Samsung Galaxy S10 by měl podle některých úniků oplývat infinity displejem bez výřezu a prakticky s nulovými rámečky. Samsung by tak měl přeskočit trend s výřezem displeje na horní liště.

Dalším prvkem, který se očekává jak u Note 10 tak u Galaxy S10, je čtečka otisku prstů integrovaná přímo v displeji. Samsung již nezískává v tomto ohledu prvenství na trhu, přesto je právě tato funkce braná jako jedna z priorit. Vylepšení se jistě dočká již tak skvělý fotoaparát. Zapomínat však nesmíme také na to, že Samsung do hry pošle, dost možná jako první, zástupce úplně nové řady, která bude disponovat ohebným displejem. Nároky na Samsung jsou tedy v příštím roce opravdu velmi velké.

Apple

U Applu se očekává vylepšení první generace iPhonu X. Na trh tedy přijde druhá generace, která by však měla vycházet z té první. Jistě však bude mít několik vylepšení. Dostavit by se měl také levnější model iPhonu X mini, od nějž Apple také hodně očekává, především co se týče množství prodaných kusů. Kromě mobilů je v plánu také představení Apple Watch čtvrté generace. Na poli s chytrými hodinkami, který je stále tak trochu ve stínu mobilů, by si rád Apple vzal zpět absolutní dominanci. Někteří navíc tvrdí, že Apple by měl na trh přijít také s nový a levnějším MacBook Air, protože právě cena byla důvodem proč již tak velké prodeje starších MacBooků nebyli ještě větší.

Huawei

Čínská společnost Huawei je jako každý rok jedna velká neznámá. Je již oficiálně potvrzeno, že během první poloviny roku přijde na trh model Y9. Mělo by se jednat sice o mobil střední třídy, ale velmi dobře vybavený. Jaký model nám však Huawei představí ve druhé polovině roku, to je stále ve hvězdách. Co ovšem ve hvězdách není a prakticky se s tím počítá je to, že se Huawei zapojí do souboje se Samsungem a během první poloviny roku nám také představí svůj první skládací mobil.Jaká bude mít tento telefon specifika se však stále ještě neví.

LG

Skládací smartphone by rád světu příští rok představilo i LG. Ale pokud máme zatím jen minimum informací o skládacím telefonu Huawei, pak o skládacím zařízení značky LG nemáme informace vůbec žádné. Jediným vodítkem můžou být patenty, který si LG nechalo v minulých měsících zaregistrovat, ale to je tak vše. LG příští rok dost možná směřuje spíše k výrobě a distribuci 8K televizorů. Na tomto poli je LG stále na špici.

Xiaomi

Zapomínat bychom neměli ani na dalšího velikána na poli telefonů a tím je značka Xiaomi. To by totiž hned zkraje nového roku mělo představit kompletně bezrámečkový telefon navíc však se zabudovaným 5G. Xiaomi zůstává trochu ve stínu za ostatními giganty mobilního průmyslu, přesto i on je však schopný přijít na trh se zajímavým produktem, takže jistě neradno tuto značku odepisovat.

Více článků najdete na chlapsky.cz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments